banner32

Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et

Her yıl Kasım ayında kutlanan Dünya Diyabet Günü kapsamında, Dünyagöz Vakfı tarafından ‘Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et’ Semineri düzenlendi. Türkiye’de milyonlarca kişinin sağlığını etkileyen diyabet rahatsızlığına dikkat çekmek amacıyla düzenlenen seminer, 14 Kasım tarihinde şef-yazar Aydan Üstkanat’ın katılımıyla Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et
Diyabet hastalığı konusunda önemli çalışmalara imza atan ve insülinin bulucularından biri olan Dr. Frederick Banting’in doğum günü 14 Kasım’da kutlanan Dünya Diyabet Günü kapsamında, Dünyagöz Vakfı tarafından ‘Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et’ Semineri düzenlendi. 21. yüzyılın en önemli ve en yaygın sağlık sorunlarının başında gelen diyabet ile ilgili bilincin arttırılması için Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen seminerde uzmanlar hikayelerini paylaştı.

Beşiktaş Belediyesi Akatlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et” Semineri, Dünyagöz Etiler’den Op. Dr. Fevzi Akkan’ın ‘Diyabetin Göze Etkisi’ başlıklı konuşması ile başladı. Diyabet rahatsızlığının gözlerde oluşturabileceği olumsuz etkiler ve rahatsızlıklar hakkında sunum yapan Op. Dr. Akkan, diyabet hastalığının retinadaki kılcal damarları bozduğunu ve görme kayıplara yol açabileceğini aktardı.

Seminer, “şekerSİZ” kitabının yazarı şef Aydan Üstkanat’ın “ŞekerSİZ Daha Güzelim” oturumu ile devam etti. Doğru ve sağlıklı beslenmenin ipuçlarını paylaşan şef-yazar Üstkanat, geçirdiği reaktif hipoglisemi hastalığı ile nasıl mücadele ettiğini ve doğru beslenmenin püf noktalarını izleyicilerle paylaştı.

“Diyabete Dikkat Et Görmeye Devam Et” Semineri, oturumların ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümüyle son buldu.

Dünyagöz Hastaneler Grubu Hakkında: 1996 yılında hizmet vermeye başlayan Dünyagöz, gözün tüm branşlarında ve en gelişmiş teknolojilerle sunduğu yüzlerce farklı tedavi yöntemiyle göz ve göz çevresi sağlığına dair sorunlara çözüm getiriyor. Ülkemizde branş hastaneciliği ile yeni bir dönem başlatan Dünyagöz Hastaneler Grubu, günde 8.000 poliklinik ve 1.000 ameliyat kapasitesiyle yurt içi ve yurt dışında toplam 25 ayrı noktada ilkeli sağlık hizmeti veriyor. Dünyagöz; sürekli yenilenen eksiksiz teknolojisi, öğretim üyesi ve uzman doktorlardan oluşan 300 kişilik deneyimli medikal kadrosu, 2500’e yakın personeli ve çağdaş yönetim anlayışıyla kısa sürede dünyanın sayılı merkezleri arasında yerini aldı. Türkiye çapında İstanbul, Ankara, Antalya, İzmit, Adana, Samsun, Tekirdağ, Bursa, Konya, Sakarya ve Gaziantep’te olmak üzere 11 ayrı ilde 20 şube ve yurt dışında Almanya’nın Frankfurt ve Köln, Gürcintan’ın Tiflis, Azerbaycan’ın Bakü ve Hollanda’nın Amsterdam şehirlerinde olmak üzere 5 ayrı noktada hizmet veren Dünyagöz Hastaneler Grubu, Türkiye’nin Avrupa’daki ilk ve en büyük yatırımını Almanya’nın Frankfurt kentinde gerçekleştirdi. Yatırımlarına aynı hızla devam edecek olup 2017’de İzmir’deki yeni merkez ile birlikte daha geniş bir coğrafyaya yayılmayı hedefleyen grup, Türkiye’de sağlık turizminin öncülüğünü üstlenerek dünyanın 107 ayrı yabancı ülkesinden yılda yaklaşık 96 bin hastaya hizmet veriyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34