banner32

Yeni Bir Dünya'ya Çağrı Mitingi

Zulümler dursun diye, “Yeni Bir Dünya’ya Çağrı” sloganı altında gerçekleştirilecek miting ile Gazze, Bangladeş başta olmak üzere dünyadaki bütün katliam ve zulümler lanetlenecek.

Yeni Bir Dünya'ya Çağrı Mitingi
2 Aralık Pazar günü Saat 12:00’de İstanbul Kadıköy Meydanında gerçekleştirilecek miting için Saadet Partisi İstanbul İl ve İlçe Teşkilatlarıda hazırlıklarını hızla sürdürüyor.

Konuyla ilgi açıklama yapan Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Yusuf GÜŞEN,

"Bangladeş’de Cemaati İslam mensuplara uygulanan zulüm artık sayılmaz boyutlara ulaştı.

92 yaşında bir lider ve 5 kişi hakkında idam kararı alındı. Bu karar bir hukuk cinayetidir.

Banglageşli kardeşlerimizin yanındayız ve bütün dünyaya ilan ediyoruz. Bu karar geri alınıncaya kadar çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Gazze’deki – Filistin’deki bebek katillerine hesap sormak adına Ortadoğu’yu kan ve gözyaşına boğan Siyonistlere dur demek adına;

Arakan’da soykırıma tabi tutulan kardeşlerimize umut olmak için, Kaşmir’de Çeçenistan’da Somali’de Suriye’de ve dünyanın dört bir tarafında zulme uğrayan katledilen kardeşlerimize yalnız olmadıklarını duyurmak ve onlarla kalplerimizin bir attığını ilan etmek adına ve adil bir dünya kurulması için, Yeni Bir Dünya’ya Çağrı Miting’inde buluşuyoruz.

Saadet Partisi Başakşehir İlçe Başkanlığı, “Yeni Bir Dünya’ya Çağrı” mitingi için tüm Başakşehirlileri Kadıköy Meydanına otobüsler ile taşımaya hazır...

Yüzlerce Sivil Toplum Kuruluşu, Kanaat Önderleri, Gurbetçi Vatandaşlar, Birçok Ulusal ve Yerel Basının destek verdiği mitinge, Başakşehir' in tüm çarşı önlerinden ve merkezi camilerin önlerinden otobüsler kaldırılacaktır." dedi. 

İstanbul Times Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34