banner32

Bilgi Evi Üyeleri İyilik İçin Yarışıyor

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde faaliyetlerine devam etmekte olan iyilik kulübü 26 Kasım Pazartesi günü bu ay içerisinde doğan üyelerinin doğum gününü evlerinde kutladı.

Bilgi Evi Üyeleri İyilik İçin Yarışıyor
Her şey iyilik için
 
Bilgi Evleri, yine özgün bir çalışmaya imza atarak öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci aşılamak amacıyla ‘organize iyilikler’e devam ediyor. İyilik Kulübünün üyeleri,

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Kasım ayında doğan arkadaşlarını arayarak doğum günlerini kutladıktan sonra aradıkları arkadaşları arasından kura ile seçtikleri bir üyeyi öğretmenleri eşliğinde evlerinde ziyaret ettiler.

Ziyaret edilen üyelerin aileleri, öğretmenleri çok sıcak karşıladı. Böyle bir çalışmadan dolayı Bilgi Evleri’ne teşekkür ettiler. Bilgi Evi öğretmenleri ve üyeler, ziyaret ettikleri öğrencilerin doğum günlerini kutlayarak hediyelerini verdikten sonra ailelere “İyilik Kulübü” hakkında bilgi verdiler.


Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç; İyilik Kulübü, değerler eğitimi çerçevesinde öğretmenlerin itina ile hazırladıkları müfredata göre faaliyetlerini yürütüyor. Özellikle yardımseverlik, hoşgörü, sevgi, saygı, doğruluk, dostluk, sorumluluk bilinci, adalet, özgüven gibi kavramların özümsenmesi, milli ve manevi duyguların gelecek nesillere aktarımının sağlanması ve daha yaşanılabilir bir çevre oluşturulması için sosyal içerikli projeler geliştirmeye devam edileceğini ifade etti.

İyilik Kulübü, Sosyal Yardımlaşma ve Sorumluluk Projesi kapsamında, arkadaşlık, yardımlaşma, tasarruf, sorumluluk, doğaya saygı gibi birçok konularda çalışma yaparken, huzurevi, şehit ailesi, hasta ve yeni doğmuş bebek ziyaretleriyle de üyelerini iyiliğe teşvik etmeyi sürdürecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34