banner32

Mucize Bebek Avrasya Hospital Kanatları Altında Büyüdü..

11 aralık 2012 yılında dünyaya 6 aylık doğan Özşahin bebek, anne karnındaki kordon bağından beslenemediğini için acil doğum kararıyla anne karnından 820 gram olarak alındı.

Mucize Bebek Avrasya Hospital Kanatları Altında Büyüdü..
Zeynep Hatun bebek 2,5 aylık yoğun bakım ünitesinde Avrasya Hospital kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op dr. Gamze Baykan , Op. dr. Tamer Sözen , çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Handan Yaşar tarafından gözlem altında tutularak bugün taburcu edildi ...

11 aralık 2012 doğumu - 1 mart 2013 Zeynep Hatun bebeğin doğum günü olarak yeni hayat başlangıcı...

Çünkü o küçük bedeninle 2,5 aylık yaşam savaşını kazanarak bugün misafir olduğu hastenemizden mutlu sonla 2 kilo 200 gram ağırlında sağlıklı olarak ayrıldı.Hoşgeldin Zeynep Hatun bebek kazandın ve artık zafer senin ...

İşte bebeğimizin hikayesi...


İbrahim – Hatice Özşahin ailesi birbirlerini çok seven bir çift olarak vakit geçirmeden bu aşkın meyvasını dünyaya getirmek için anne ve baba olmaya karar verdiler. Evliliklerinin ilk aylarında hamile kalan Özşahin ailesi ilk çocuklarının kız olmasını çok istiyordu.. Hemen vakit geçirmeden hastane ve doktor arayışı geçtiler.. Tavsiye üzerine hiç düşünmeden Avrasya Hospital ve hekimlerine kendilerini teslim ettiler.. Binlerce çocuğun doğumunu gerçekleştiren gülen yüzü ve pozitif enerjileriyle doktorlarımız çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı handan yaşar , kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op dr. Gamze Baykan , Op. dr. Tamer Sözen takibinde yeni bir hayat yolculuğu ..

Ve şans onlara güldü...

Çünkü ilk bebekleri istedikleri gibi kız görüntüsünü ultrasonda gösteriyordu..

Aile bebeğin kalp atışlarını duyunca çığlık koptu heyecandan yerinde duramıyor... Aman allahım sen ne büyüksün dünyalar bizim oldu diyerek gözyaşları sel oluyor Özşahin ailesinin ..

Aşkın meyvasını kucaklarına almadan heyecan başladı
..

Bu arada doktorları gayet sakin olarak ailenin mutluluğunu izliyor..

Avrasya Hospital olarak doktorlarımız binlerce çocuklarına bir yenisi daha ekleneceğinin keyfiyle , gülümseyerek anneyi sakinleştirmeye çalışıyor, gözünüz aydın istediğiniz özlemle beklediğiniz kızınız yolculuk süresindeki bebeğin kalp atışlarını, hareketlerini sizde gördünüz gayet sağlıklı, tebrik ediyorum , hayırlı olsun dedikten sonra Özşahin ailesinin mutluluğunu hastane ve hekimler olarak yaşıyoruz..

Özşahin ailesinin mutluğunu görmeniz gerek, sarılıp birbirlerine hem gülüyorlar hem ağlıyorlar.. sonra gülüşmeler uzun uzadıya sürüyor ve sonrasında şaşkınlıkla birlikte duygusallık yerini sessizliğe bırakıyor,

Artık onlar bir kız evladı annesi ve babası olacaklar..


Bebeklerinin gelişimi 6 . aya kadar normal giderken bu tarihten sonra gelişen sorunlar nedeniyle hamilelik döneminin başından itibaren takibini yapan kadın hastalıkları ve uzmanı Op. dr. Gamze Baykan tarafından bebeğin alınmasına karar verildi ve bundan sonraki aşamasında devreye giren kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Tamer Sözen tarafından sezeryanı gerçekleştirildi, bebek yoğun bakım ünitesine alındığı andan itibaren Zeynep Hatun bebek taburcu olacağı güne kadar çocuk hastalıkları uzmanı dr. Handan Yaşar’ın güvenli ellerine bırakıldı.

Mutluluktan , sevinçten ağlayan Özşahin ailesi bu sefer canı acıyarak hocam ne olacak şimdi bebeğimi lütfen yaşatın o benim canım diyerek gözyaşları sel oluyor..

Anne ve bebeğin sağlığı için durumunu kabullenip çabuk kendisini toparlıyor anne ve hocam hazırım ne gerekiyorsa yapın bebeğimi kucağıma almak istiyorum dedikten sonra..

Kısa bir zaman diliminde hazırlıklar yapılıp ameliyathaneye doğru yolculuk başlıyor..

Zeynep bebek 820 gram prematüre olarak dünyaya gözlerini açtıktan sonra yoğun bakımda 2,5 ay çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Handan Yaşar’ın emeği ile süren yaşam savaşını kazanarak,

Bugünde ( 1 mart cuma 2013) hocamız tarafından son kontrolleri yapılarak 2 kilo 200 gram ağırlığında taburcu oldu.

Ailesi tarafından büyük sevinçle karşılaşan Özşahin ailesinin mutluğu görülmeye değerdi.

Bebekleriyle hastanemizden ayrılırken Özşahin ailesi 'bebeğimiz 82 gün sonra hastanenizin yeni doğan yoğun bakımından taburcu oldu. şükürler olsun, öncelikle hastanenizde bizlere göstermiş olduğunuz misafirperverliğe sonsuz teşekkürler. Doktorumuz Handan Hanım mucizemizin ortağı, güzel insana hastanenizin bizce büyük kazanımıza çocuğumuza bir doktordan ziyade anne yaklaşımıza minnettarız. Yeni doğan yoğun bakımında çalışan ekibinize başta reyhan hanıma ve bütün çalışan hemşirelerine tüm hastane çalışanlarına basın danışmanı Gülay Tunçel’e karşılığı ödenmeyecek emeklerine şükranlarımızı sunarız. İiyiki sizleri tanıdık iyi ki varsınız. İbrahim Hakkı, Hatice Özşahin ve bebeğimiz Zeynep Hatun Özşahin ailesi adına sonsuz teşekkürler.

Binlerce bebeklerimizden biri olarak mutluluğumuz çok büyüktür.. Zeynep Hatun Özşahin bebeğimiz hoşgeldin ailemize ...

Avrasya Hospital olarak Özşahin ailesine geçmiş olsun dileklerimizle birlikte bebekleriyle bir ömür boyu sağlıklı günler diliyoruz. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34