banner32

Gergerliler Çin'e kafa tutuyor

Laleli ve Rusya'da yaptıkları ticaret ile Çinlileri bir çok alanda alt eden Gergerliler'in ünü dünyaya yayıldı...

Gergerliler Çin'e kafa tutuyor
HABERİN GALERİSİ
Erbakan

Erbakan

Adıyaman Gergerli Murat Koç Namı diğer Murat Alemdar'da yaptığı ürünleri dünyaya satıyor

Rusya ve Laleli'de yaptıkları ticarette rekabeti seven Gergerliler rakipleri olan Çinlileri her gün ayrı bir olay ile şakına çeviriyor.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Genç iş adamı Murat Koç'da Adıyaman gergerli.Babası Cemal Koç İstanbul'a Gerger'den zor şartlar altında gelerek ticarete atlır. Zorlu bir süreçten sonra başarılı işlere imza atan Cemal Koç oğlu Murat iki sene önce askerliğini bitirir bitirmez işleri ona devr eder.

Murat Önceleri Rusya ve  Türkiye Cumhuriyetlere iş yapardı. Arap baharı ile İran, Irak, Suriye, Libya, Tunus, Mısır ve Cezayir'e mal satıyor.

Araplar Murat Koç'a Murat Alemdar diye hitap ediyor

Türk filimlerinin ortadoğuda izlenmesi Arap ülkelerini Türkiye'ye çekiyor. Necati Şaşmaz'ın Polat Alemdar karakteri ile canlandırdığı Kurtlar vadsindeki Polat Alemdar karakterinden dolayı bir çok Arap müşterisi Murat Koç'a Murat Alemdar ismini çoktan takmışlar.

Cinli ve Gergerlilerin kapışması ilgin.

Risk almaları ve Ticaretteki cesaretleri ile Moskova başta olmak üzere Rusya'nın birçok vilayetinde iş yeri açan Adıyaman Gergerli iş adamları ürettikleri ürünlerini cazip fiyatlarla müşteriye sunmaları Çinlileri bir şaşkına çevirmiş durumda.

İşte Gergerlileri mutlu eden hikaye

Çinliler tekstilde ABD. ve dünyayı dize getirdi. Ama Adıyaman Gergerli zaza iş adamları da müşterilerine verdikleri fiyatlara Çinlileri şaşkına çevirmesini biliyorlar.
Rusya Tektsil pazarında şu an bile Çinli ve Gergerli rekabeti devam ediyor.

Rusya Balkan Tektil pazarında iş yapan bir Çinli şunları anlatıyor

Biz Türklerle rekabet
ettikçe işler kızışıyor.İşler kızışınca biz fiyatları aşağı çekiyoruz. Biz fiyatları düşürdükçe onlarda düşürüyor. En sonunda bizimle rekabete giren bu çılgınlar kimdir diye araştırdıkça Gergerli zazalar oldukllarını gördük. Kafası bozulan Gergerli  içinde kot pantolon bulunan çuvala bir bıçık atarak bizim 6 dolara sattığımız kotları 2 dolara sattı.Bu şekli ile de ayakta kalıyorlar dedi.

Gergerliler ile rekabet edemeyen Çinliler şöyle bağırıyormuş " Alah aşkına birisi bana doğru söylesin acaba Türkiye mi büyük yoksa Gerger mi diye siyan etmiş.

Molly & Sims markası,Anbalajı ve kalitesi göz kamaştırıyor

Genç iş adamı Murat Koç'un kendisi tarafından bulunan Molly & Sims markası gerek dizayn gerekse ambalaj gerekse de kalite ve modelleri ile göz  kamaştırıyor.
kardeşi İsmail Koç imalat kısmı ile kendisi de satış ile ilgilen Murat Koç ilerleyen zamanlarda daha büyük işlere imza atacak gibi gözüküyor.


Molly & Sims ürünlerini almak için

Mimar Kemalettin Mahallesi,
Derinkuyu Sokak NO: 18/A
(Havuzlu Haman yanı) Laleli /İstanbul
Tel : 0212-458 45 58

Kaynak : İstanbul Times Haber  Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34