banner32

Kurtulmuş, çıkışta mahalleye geldi

Ak Parti Zeytinburnu Gençlik Kolları'nca düzenlenen "Çıkışta Mahalle'ye Gel" programı kapsamında bu haftanın konuşmacısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş'tu...

Kurtulmuş, Başbakan Erdoğan ile hukukunu anlattı...

AK Parti Zeytinburnu Gençlik Kolları B
aşkanı Sercan Sayılıve yönetimince Zeytinburnu Kültür Sanat'ta düzenlenen "Çıkışta Mahalleye Gel" programına ilgi oldukça büyüktüZeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti Zeytinburnu İlçe Başkanı Bahattin Ünver, Kadın Kolları Başkanı Fatma Balcı ve çok sayıda partili Kurtulmuş'u dinlemeye geldi.
 
Zeytinburnu Times Haber Merkezi 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr.Numan Kurtulmuş'un konuşmacı olarak katıldığı programı izlemeye gelen yüzlerce genç Kurtulmuş'a ilginç sorular sordu. Kurtulmuş, İlim Yayma Cemiyeti'nin kurucuları arasında yer alan merhum babası ile ilgili surulan sorulara cevap verirken duygulu anlar yaşadı.

Bir genç şu soruyu sordu: "Sayın Kurtulmuş, siz biraz önce 25/30 yıl önce mahalleli birbirine o kadar güveniyordu ki, 'kapılarımızı bile kapatmıyorduk' dediniz. Öyle güvenli bir ortamda bile mahalle bekçisi varken bugün ortam çok kötüleştiği halde neden mahalle bekçilik sistemi kaldırıldı ? 

Prof.Kurtulmuş'un cevası ise şöyle oldu: "Yaptığımız çalışmanın ana konusu mahalle olduğuna göre sorunuz çok anlamlı. Size teşekkür ederim. O zamanlar mahalle bekçisi düdüğünü çaldığı zaman hırsızlar veya art niyetli kişiler kaçacak yer arardı. Ancak düşünüyorum ki, acaba aynı bekçi bugün de mahallede olsa tek başına ne yapabilir?"

Gençler tarafından sorulan her soruya samimi ve içten cevaplar veren Prof.Kurtulmuş'u, sonuna kadar ilgi ve alaka ile dinleyen gençler, kendilerine mesaj veren tecrübeli şahsiyetlerin bilgi birikimlerini yeni nesillere aktarmayı hedefleyen bu çalışmanın AK Parti Gençlik Kolları'na iyi bir ivme kazandıracağını ifade ettiler.

Kimler katıldı ?

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın, Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver,Ak Parti İstanbul il yönetim kurulu üyesi Yıldız Seferinoğlu,Ak Parti Zeytinburnu gençlik kolları başkanı Sercan Sayılı,Has Parti kurucu Zeytinburnu ilçe başkanı Ali Yakar,Eski Has parti Zeytinburnu ilçe başkanı Abdülhakim Kaya , Afyonkarahisarlılar dernek başkanı Adem Honça,başta olmak üzere çok sayıda kişi katıldı.

HABERİN VİDEOSU YAYINA HAZIRLANIYOR, MUTLAKA İZLEYİN...


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34