banner32

Büyük Usta Neşet Ertaş Zeytinburnu’nda Anıldı

Eylül ayında vefat eden halk ozanımız Neşet Ertaş “Neşet Ertaş’a Saygı Konseri” ile Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde anıldı. Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu tarafından gerçekleştirilen konser, Ertaş’ın görüntüleri ve kendi sesinden Gönül Dağı türküsü ile başladı.

Büyük Usta Neşet Ertaş Zeytinburnu’nda Anıldı
25 Eylül tarihinde vefat eden ve yaşadığı süre boyunca Türk Halk Müziği’ne kazandırdığı eserlerle “Bozkırın Tezenesi” olarak anılan Neşet Ertaş, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen saygı konseriyle anıldı. Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu sanatçılarının Gönül Dağı’ndan, Karlı Dağlar Geçit Vermez Olunca, Neredesin Sen gibi sevilen eserleri seslendirmesiyle başlayan konser boyunca ustanın milyonların gönüllerinde yer etmiş türküleri seslendirildi.

Neşet Ertaş’ın Mahpushanelere Attım Postumu, Şad Olup Gülmedim de Eller İçinde gibi eserlerinin seslendirilmesi sırasında salondaki dinleyiciler hüzünlü anlar yaşadı.

Neşet Ertaş türküleriyle büyümüş türkü severlerin büyük ilgi gösterdiği konser; ustanın eserlerini seslendiren Devlet Türk Halk Müziği Topluluğu ses ve saz sanatçılarının alkışlanmasıyla son buldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34