banner32

Ayhan Şahenk, Bakan ağırladı

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ömer Dinçer, “Okullar Hayat Olsun Projesi” sayesinde bir zihniyet değişikliği yapmak istediklerini söyledi.

HABERİN GALERİSİ
dinçer

dinçer

Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ömer Dinçer, Okullar Hayat Olsun Projesi’nin ‘ne aşamada?’ olduğunu görmek ve bazı incelemelerde bulunmak üzere Zeytinburnu Ayhan Şahenk Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu.

İstanbul Times Haber Merkezi

Okul Müdürü Dilek Gürel ve yardımcılarının, bir çok dalda açtıkları kurslar ile alakalı yaptıkları sinevizyon gösterisi Bakan Dinçer ve beraberindekilerin beğenisini topladı. Sinevizyonun bir kısmında, gazetemizin yaptığı çekimlerin de yer aldığı gösterimde, özellikle Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu, saz kursunun hocası ve öğrencilerinin birlikte söylediği Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım Gidiyorum Gündüz Gece” türküsünün çok güzel bir şekilde icra edilmesi Bakan Ömer Dincer ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr.Muammer Yıldız’ın dikkatini çekti.

OKULLARIMIZIN HİZMETİNDEYİZ
 
Program nedeni ile bir konuşma yapan Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, “AK Parti iktidarından önce okullarımızın sınıf mevcudu 80 ile 100 civarındaydı. Hatta oğlumun okuduğu Şemsettin Sami İlkokulu’nun sınıf mevcudu 101 idi. O zaman bu okulun müdürü Sevim Akbay, bu durumları canlı olarak yaşadı” dedi.
Belediye olarak okullar için ellerlinden geleni yaptıklarını belirten Aydın, buna karşı da okul müdürü ve öğretmenler Zeytinburnu’nu en başarılı ilk üç ilçe arasına sokmalarını beklediklerini anlattı. Murat Aydın, Okullar Hayat Olsun Projesi’nedi güzel faaliyetlerden dolayı yeni bilgi evleri açmalarına gerek kalmadığını hatırlatarak, “Bakanımız Sayın Dinçer’in Okullar Hayat Olsun Projesi Zeytinburnu için çok önemli. Çünkü burada çocuklarımızın oynayacağı çok yer yok. Ebeveynleri sınıflarda kurs alarak kendilerini yetiştirirken çocuklarının da okulun bahçesinde oynaması çok güzel bir çalışma” şeklinde konuştu.
 
KAYMAKAM BÜTÇE İSTEDİ
 
Realist konuşmaları ile klasik idarecilerden ayrılan Zeytinburnu Kaymakamı  Mustafa Dündar da törende kısa bir konuşma yaparak şunları söyledi: “Halkımızın kendisini geliştirip Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında meslek sahibi olmalarını çok faydalı ve yararlı görüyorum. Ancak bu kursların gelişerek devam edebilmesi için mutlaka buraya bir bütçenin de koyulması gerekir.”
 
DİNCER, ADETA DERS VERDİ
 
Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Ömer Dinçer de yaptığı konuşmada, “Bu projenin amacı üç-beş çizgi çizip çocuklarımızın sek sek oynaması veya sembolik birkaç daldan kurs açmaktan ibaret değildir. Biz bu proje ile bir zihniyet değişikliği yapmak istiyoruz. Bu projeden önce öğrenciler sınıflardan çıkar çıkmaz, hizmetlilerimiz okulun temizliğini yaparak kapılara kilit vurup gidiyorlardı.

Oysa bu proje ile milletin okulları millete açıldı. Bizim yapmak istediğimiz okul idarecilerinin ve velilerin zihnine okulları dört duvar resmi kurum hüviyetinden çıkarak bir çok çalışmanın yapılabildiği alanlar haline getirebilmektir. Bunun da Ankara’da masa başında yaptık oldu, bitti ile olmayacak bir çalışma olduğunun farkındayız.”
Bakan Dinçer, konuşmasının sonunda fakültede öğrencisi olan Zeytinburnu Belediye Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap’ı yanına davet ederek birlikte resim çektirdi.
 
EN FAZLA KURS AYHAN ŞAHENK’TE
 
Bu arada, Ayhan Şahenk Ortaokulu Müdiresi Dilek Gürel, gazetemize yaptığı açıklamada, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında en çok kursun kendi okullarında açıldığını vurgulayarak, kendilerine destek olan İlçe Kaymakamı Mustafa Dündar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu, Belediye Başkanı Murat Aydın ve kurslarının tanıtımını yapan basın mensuplarına teşekkür etti. 
Gerek programın ve sinevizyon gösteriminin hazırlanmasına gerekse “Okullar Hayat Olsun Projesi’nin Zeytinburnu bölümüne ciddi katkılar yaptıklarından dolayı Atatürk İlkokulu Müdürü Suna Tarhan ile Abay Ortaokulu Müdürü Sevim Akbay da, konuşmacıların teşekkür ve takdirlerini aldılar. Öte yandan, programın organizatörleri olan üç okulun müdürünün de bayan olması dikkatlerden kaçmadı.
 
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34