banner32

Nağmedar’da musikiyle ısındık

Zeytinburnu Belediyesi’nin Merkezefendi’ye kazandırdığı ve her Cumartesi günü musiki dinletileri düzenlediği Nağmedar; bu hafta Eymen Gürtan ve Mustafa Selçuk Eraslan’ın düzenlediği “Klasik Esinti” programına ev sahipliği yaptı.

Nağmedar’da musikiyle ısındık
Zeytinburnu Kültür Sanatta güzel etkinlikler oluyor

Soğuk havaya rağmen mekânı dolduran dinleyiciler keyifli bir musiki dinletisiyle ısındılar.
Merkezefendi’nin özel mekânı Nağmedar, her Cumartesi musiki severlerin uğrak mekanı olmaya devam ediyor. 22 Aralık Cumartesi günü, saat 15.00’da başlayan “Klasik Esinti” programında, Neyzen Eymen Gürtan ve Klasik Kemençeci Mustafa Selçuk Eraslan enstrümanlarıyla dinleyicilere musiki dolu anlar yaşattılar.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

İstanbul’da kışın etkisini iyice hissettiğimiz soğuk havalara rağmen mekâna akın eden dinleyiciler, birbirinin ardı sıra icra edilen eserlerle musikinin sıcaklığına büründüler.
Neyzen Dede Salih Efendi’nin Acemaşiran Peşrevi ile Uşşak Saz Semaisi, Neyzen Emin Dede’nin Beyati Peşrevi, Kanuni Ömer Efendi’nin Beyati Saz Semaisi, Nedim Ağa’nın Sultanîyegâh Saz Semaisi ve Sultanîyegâh Peşrevi’nin klasik kemençe ve ney ile icra edildiği dinleti, musiki severlerin büyük beğenisini topladı.
Program sonunda Eymen Gürtan ve Mustafa Selçuk Eraslan’ı alkış yağmuruna tutan dinleyiciler; kendilerine ikram edilen sıcak çaylarını içtikten sonra mekândan ayrıldılar.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34