banner32

İsrail askerlerine kafan tutan o kız!

İsrail askerine meydan okuduğu görüntüleri tüm dünyada yankı uyandıran Filistinli kız Ahed Tamimi, Türkiye'de...

İsrail askerlerine kafan tutan o kız!
İsrail askerine meydan okuduğu görüntüleri internette en çok tıklanan videolar arasına giren 13 yaşında Filistinli kız Ahed Tamimi, Türkiye'ye geldi. Zafer işareti yaparak gazetecilere poz veren Ahed," İsrail askerlerinden hiç korkmadım.Onların Filistinlilerin korkusuzluğunu gösterdim. Erdoğan'ın vatanına geldiğim için çok mutluyum" dedi.

FİLİSTİNLİ KIZIN CESARETİNE BAKIN

Ağabeyi gözaltına alınan küçük kız İsrail polisine ecel terleri döktürdü. Cesaretiyle taktir toplayan minik kızın isyanı görülmeye değerdi.

Silahlı İsrail askerine kafa tutan küçük kızın videosu internette tık rekoru kırıyor.

Ağabeyi gözaltına alındığı için İsrail askerlerine meydan okuyan Filistinli kız Ahed Tamimi, cesaretiyle tüm dünyada kendinden söz ettirmişti. Video paylaşım sitelerinde tıklanma rekoru kıran görüntülerin ardından Ahed Tamimi, Başakşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak annesi Neriman Tamimi ile beraber Türkiye'ye geldi. Ürdün Kraliyet Havayolları'na ait bir uçakla saat 14:00'da Amman üzerinden İstanbul'a gelen Tamimi'yi Atatürk Havalimanı'nda Bilgievi öğrencileri çiçekler ve Türk ile Filistin bayrakları ile karşıladı.

İSRAİL ASKERLERİNİ ÖLDÜRÜRDÜM


Zafer işareti yaparak gazetecilere poz veren Ahed'i öğrenciler Filistin ve Türkiye bayraklarıyla karşıladı. Öğrencilerin üzerindeki tişörtte İsrailli askere tepki göstermesinin fotoğrafları da yer aldı.

İsrailli askerlerden korkmadığını belirten Ahed, "Türkiye'de olduğum için kendimi çok mutlu hissediyorum. Erdoğan'ın vatanında olduğum için çok mutluyum. İsrail askerlerinden hiç korkmadım.Onların Filistinlilerin korkusuzluğunu gösterdim" dedi. Bir gazetecinin "O anı tekrar yaşasan İsrail askerine vurur muydun?" sorusuna Ahed, "Kesinlikle öldürürdüm. Filistinlilerin yaşaması için çalışırdım." diye yanıt verdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34