banner32

Bilgi Evleri Velileriyle Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri yeni üye ve velilerimize verdiği hizmetleri tanıtmak, yerinde incelemelerini sağlamak için 2 Mart Cumartesi Günü saat 11:00’de Şubat Ayı – Veli Bilgi Evi Buluşmasını düzenledi. Türkiye’de ilk defa Zeytinburnu Belediyesi Başkanı Murat Aydın tarafından başlatılan ‘Bilgi Evi Projesi’ açıldığı 1 Şubat 2005 yılından itibaren 78.kez düzenlediği ‘Bilgi Evi Veli Buluşmaları’na şimdiye kadar 4000 Veli katılım sağladı.

Bilgi Evleri Velileriyle Buluştu
Zeytinburnu Bilgi Evleri’ni Asl-î Sakinleri Ziyaret Etti.

Bilgi Evleri’nden istifâde edecek yeni kayıtlı üye ve velilerimiz, kullanabilecekleri durum ve fırsatları bilmek, en iyi derecede yararlanmalarını sağlamak, imkânlarını yerinde görmek ve en önemlisi çocuklarını emanet edecekleri Bilgi Evleri’ni yerinde incelemek ve tanımak için toplandı. Zeytinburnu Bilgi Evleri öncü olduğu kurum yapısıyla yeni üye ve velilerimize ‘sunmuş olduğu imkânlardan en üst derecede istifâde etmelerini’ sağlama amaçlı toplantısında üye ve velilerimize Bilgi Evleri’nin rehber öğretmen kadrosuyla üstlenmiş olduğu misyonu, gerekçelerini, görevlerini, ileri derecedeki vizyonunu en ince detaylarıyla birlikte anlatıldığı toplantıda çocuklarımızın eğitimleri boyunca kaynak olma yolundaki kütüphaneleriyle ders çalışmalarına yardımcı olma, düzenli bir şekilde kitap okumalarını sağlama, sosyal hayattaki gelişimlerine ihtiyaç duyulan oyun ve birlikte organizasyonlu bir şekilde çalışmaları için açılan alternatifli kulüpleriyle ve ‘Bilge Nesil’ gruplarıyla destek olma, modern çağımızın ihtiyaç benimsediği bilgileri internet salonları vasıtasıyla öğrenme ve en önemlisi çocuklarımızın tüm bu ihtiyaçlarını denetimli bir şekilde sağlamak için rehber öğretmenlerimizin gözetiminde olması velilerimizi oldukça mutlu etti. Velilerimiz ikramlar eşliğindeki toplantıda sorular sorarak yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı. Son olarak velilerimize ‘koordineli bir şekilde’ çocuklarımızın üzerinde durulması, çocuklarımıza birlikte olarak geleceğe daha güvenli daha yetişkin olarak birlikte çalışmalarımıza devam edilmesi vurgulanan toplantı, velilerimizin şükran dolu teşekkürleriyle bitti.

‘Bilgi Evleri Sizindir’


Yeni kayıt olan üye ve velilerimize Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından bizzat gönderilen mektupta Aydın eğitimli bir nesil adına şu dileğini tekrarladı:
“Zeytinburnu’nda daha kaliteli bir yaşama ulaşabilmemiz için, temiz, kaliteli, bir kentsel çevre içinde, daha kaliteli ve saygın bir gündelik hayatı hep birlikte kurabilmemiz için, artık bir ayrıcalık haline gelen Zeytinburnu’nda yaşamayı, daha ayrıcalıklı hale getirebilmemiz için, kentsel kimliğimizle duyduğumuz gururumuzu yarınlara ulaştırabilmemiz için, kesintisiz “EĞİTİM” gücüne ihtiyacımız var. Bizler burada durmayacağız ve eğitim için sürekli seferberlik halimizi sürdürecek, yeni projelerle hizmetinizde olmaya devam edeceğiz.

Zeytinburnu Belediyesi olarak bizler için hayati derecede önemli olan bu konuyu, bir kez daha dikkatlerinize sunmak istedik. BİLGİ EVLERİ sizindir. Sahip çıkmanız ve çocuklarımızın daha fazla yararlanması için azami gayreti göstermeniz, bizleri de memnun edecektir.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34