banner32

Muratbey, II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesinde İnovatif Ürünleriyle Yer Alacak

Bağışıklığı güçlendirmeye yönelik inovatif ürünleriyle sektörüne öncülük eden Muratbey Gıda, II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni’ne D vitamini ile zenginleştirilmiş Plus ürünleriyle katılacak.

Muratbey, II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesinde İnovatif Ürünleriyle Yer Alacak

Güvenilir Ürün Platformu tarafından bu yıl 2. si düzenlenen II. Uluslararası Güvenilir Ürün Zirvesi ve Feed the Future Ödül Töreni, gıda ve tarım sektörü profesyonellerini, dünyanın önemli ülkelerinin yetkilileri ve potansiyel alıcılarını bir araya getirecek. Zirve programında bu yıl yine alanında uzman konuşmacıların yer aldığı kültürel miras ve inovasyon konulu paneller, israfa dur diyen reçete denemeleri ile workshoplar ve 12 ülkenin kamu ve özel sektör temsilcileri ile gerçekleştirilecek, ülke masası toplantıları düzenlenecek. Ayrıca programla eş zamanlı olarak depremden etkilenen tüm iller için ‘Perakende ile Kooperatif El Ele Masaları’, sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ ve ‘Beni Hafife Alma İnovasyon Yarışması da bu yılki zirvede yer alacak. Zirve bu yıl; 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerden etkilenen illerdeki zirai üretim ve tarımsal ekonomiye dikkat çekmek için bu sene ‘El Ele’ temasıyla düzenlenecek. Zirve kapsamında düzenlenecek Feed the Future Ödül Töreni’nde ürün güvenliği konusunda başarılı çalışmaları ile tüketici sağlığına katkı sağlayan, inovatif bakış açısı ile sürdürülebilirliğe destek veren, kıt kaynakların kullanımı konusunda kendini sorumlu hissederek aksiyon alan kuruluşlara ve firmalara 33 farklı kategoride ödüller verilecek.

İstanbul Times Haber Merkezi : Hüseyin Çetiner 

Sektör profesyonelleri buluşuyor

Zirve kapsamında sektör profesyonellerine yönelik ‘Kariyer Toplantıları’ gerçekleştirilecek. Muratbey ’in, D vitamini ile zenginleştirilmiş Plus ürünleri ve Misto peynirle yer alacağı zirvenin kariyer toplantıları kısmında ise Dr. Beyza Toksoy’un moderatörlüğünü üstlendiği panelde Muratbey Gıda İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, konuşmacı olarak yer alacak. Sektörün profesyonel yöneticileri, kariyerine yön vermek isteyenlerle bir araya gelecek.

Muratbey, birçok ülkenin peynir anlayışını değiştiriyor

Tüm dünyayı sağlıklı, inovatif, kaliteli ve leziz peynirlerle buluşturmayı hedefleyen Muratbey, bağışıklığı güçlendirmeye yönelik ürettiği peynirleriyle halk sağlığını korumak adına sektördeki önemli etkinliklere katılıyor. Muratbey Gıda İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, “Dünya çapında 5 kıtaya ihraç ettiğimiz kaliteli ve benzersiz ürünlerimizle, ulaştığımız birçok ülkenin peynir anlayışını değiştirmek için aktif bir biçimde çalışıyoruz. Güvenli gıdaya olan talebin ve bağışıklığı güçlendirecek beslenme alışkanlıklarının büyük önem kazandığı günümüzde, bütün dünyada sağlıklı nesillerin yetişmesine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Muratbey olarak ülkemizi fuarlarda ve yurt dışı pazarlarda en iyi şekilde temsil ediyoruz. Tarım ve gıda alanında ülkemize önemli katkılar sağlanması hedeflenen zirvede, Kaymaklı Plus başta olmak üzere tüm D Plus ürünlerimiz ve Misto peynirle yer alacağız. Geçtiğimiz yıl, Misto peynirle “Süt Ürünleri” ve “Çocuk Gıda” kategorilerinde 2 ödül kazandığımız zirvede bu yıl da bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kariyer toplantılarında da yeni mezunlarla, girişimcilerle kariyer hayatlarına ışık tutmak amacıyla bir araya geleceğiz. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine sektör temsilcileriyle ve yurt dışı misafirlerle bir araya gelerek potansiyelimizi daha da artıracak temaslar kuracağız.” diye belirtti.

İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34