banner32

Evrensel Bilim Kurgu Ve Fantastik Film Festivali Başladı

Bu yıl ikinci kez 26-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenen bilimin ve sınırsız hayal gücünün birleştiği Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali, AKM Yeşilçam Sineması’nda sinemaseverlerle buluşuyor.

Evrensel Bilim Kurgu Ve Fantastik Film Festivali Başladı

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkıları ve Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla ikinci kez düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali, yönetmen David Lowery‘in “The Green Knight” filminin özel gösterimiyle başladı.

26-29 Eylül tarihleri arasında hem ulusal hem de uluslararası filmlerden oluşan film programıyla sinemaseverleri buluşturacak olan festivalin ilk gününde, yönetmen David Lowery‘in “The Green Knight” ve yönetmen Jim Jarmusch’ın “Only Lovers Left Alive” filmlerinin özel gösterimleri gerçekleştirildi. Özel gösterimlerin yanı sıra festivalin “Uluslararası Yarışma”sında yer alan Michel Hazanavicius’ın “Final Cut”, Tanel Toom’un “Last Sentinel” ve Hui Yu’nun “Rescue Earth” filmleri festival izleyicisi ile buluştu.

İstanbul Times Haber Merkezi- Hüseyin Çetiner

Festival, 29 Eylül tarihine kadar AKM Yeşilçam Sineması’nda!

Festivalin ikinci gününde “Ulusal Yarışma”da yer alan Barış Hancıoğulları’nın “Yeniden Leyla”, Sezgin Cengiz’in “Tebessüm”, Erdem Tepegöz’ün “Gölgelerin İçinde” ve Tolga Karaçelik’in “Kelebekler”filmlerinin yanı sıra “Uluslararası Yarışma”da yer alan Kristina Buozyte, Bruno Samper’ın yönettiği Vesper” filmi sinemaseverlerle buluşacak. Ulusal Yarışma’da yer alan “Yeniden Leyla” ve “Tebessüm” filmlerinin gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler de gerçekleşecek.

28 Eylül’de festival programı yönetmen Serpil Altın’ın “Geleceği Yönetmek” adlı filminin özel gösterimi ile başlarken “Ulusal Yarışma”da yer alan Can Evrenol’un “Peri: Ağzı Olmayan Kız”, Kaan Müjdeci’nin “Iguana Tokyo”, Barış Sayhan’ın “Cemil Şov” ve Çağrı Cem Bayraklı’nın Hızlı Ayaklar Olimpiyat Yolunda filmleri gösterilecek. Peri: Ağzı Olmayan Kız ve “Cemil Şov” filmlerinin gösteriminin ardından film ekiplerinin katılımıyla söyleşiler de gerçekleşecek.

Festivalin son gününde ise Daniel Lazo ile Eran May-Raz’ın “Sight Extended” ve Gavin Rothery‘in “Archive” filmleri sinemaseverlerle buluşacak.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34