banner32

TKP'den Küba Komünist Partisi'ne Dayanışma Mesajı

TKP'den Küba Komünist Partisi'ne Dayanışma Mesajı

Saldırılar Küba Halkına Boyun Eğdiremeyecek

ABD’nin Küba devrimini hedef alan saldırılarına 24 Eylül 2023 gecesi bir yenisi eklendi; Küba’nın Washington’daki büyükelçiliğine molotof kokteyliyle saldırı düzenlendi.

Saldırıda herhangi bir can kaybı veya yaralanmanın yaşanmamış olması sevindiricidir; ancak bu durum, ABD emperyalizminin geçmişte düğmesine bastığı sayısız terör saldırısında binlerce Kübalının hayatını kaybettiği, on binlercesinin yaralandığı gerçeğini unutturmamaktadır.

ABD hükümeti bugün saldırıyı kınayan bir açıklamada bulunmuştur; bu açıklama da ülkedeki devrim karşıtı grupların imza attığı terör saldırılarının ABD hükümeti tarafından hem finansal açıdan hem yasal dokunulmazlıkla desteklendiği gerçeğini unutturmamaktadır.

Tüm bu gerçekler ışığında ABD’nin Küba’yı terörist ülkeler listesine dahil etmiş olması emperyalizmin ikiyüzlülüğünü katmerleştirmektedir. ABD, bu keyfi kararla Küba’ya uyguladığı insanlık dışı ablukaya beyhude yere kılıf uydurmaya çalışmaktadır. Onurlu Küba halkı, emperyalizmin kan ve gözyaşına boğduğu dünyamızda kardeşlik ve dayanışmanın yanında olduğunu sayısız kez göstermiştir.


Küba’nın adı bu düzmece listeden derhal çıkartılmalıdır.

İstanbul Times Haber Merkezi-Hüseyin Çetiner

Küba halkına uygulanan iktisadi, ticari, finansal ablukaya, bu korkunç soykırım suçuna derhal son verilmelidir.

Küba devrimini ve onun meşru liderliğini hedef alan her türlü terör saldırısı son bulmalıdır.

Bu arsız saldırıların hiçbirinin Küba halkına boyun eğdiremeyeceği bilinmelidir.

Türkiye Komünist Partisi, onurlu Küba halkını ve kardeş Küba Komünist Partisi’ni en sıcak dayanışma duygularıyla selamlamaktadır.

Yaşasın sosyalist Küba!

Yaşasın uluslararası dayanışma!

Türkiye Komünist Partisi Merkez Komitesi

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34