banner32

Uluocak, arı gibi çalışıyor

Mimar Süleyman Uluocak öncülüğünde Demokrat Parti Zeytinburnu Gençlik Kolları Başkanı Bilal Erdoğan ve yönetimince Milli Şair Mehmet Akif Ersoy, 76.ölüm yıldönümü nedeni ile kabri başında ruhuna Kur’an ve dua okunarak rahmetle yad edildi.

Uluocak, arı gibi çalışıyor
Etkinliğe, Demokrat Parti İstanbul İl Başkanı Avukat Ethem Kaan Çelik de katıldı.
Gençlik Kolları Başkanı Bilal Erdoğan, yaptığı kısa açıklamada "Milli şairimiz Mehmet Akif,  İstiklal Marşı'nı yazacak kadar önemli bir şair olmasının yanında, milli mücadele yıllarında camilerde hutbe irad edip halkı işgallere karşı bilinçlendirerek de bu vatana ciddi hizmetler yapmış önemli bir kişiliktir" dedi.
DP İstanbul İl Başkanı Av.Ethem Kaan Çelik ise, "İlçe Genlik Kolları Başkanımız Erdoğan'ın da değindiği gibi Akif bir çok yönü olan iyi bir şahsiyetti. Partimizin her türlü çalışmasına destek veren Mimar Süleyman Uluocak ve DP Zeytinburnu Teşkilatımıza böyle anlamlı ve önemli bir çalışmaya imza attıkları için teşekkür ediyor ve hepsini kutluyorum" şeklinde konuştu. 
Mimar Süleyman Uluocak da, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un kabri başında anlamlı bir konuşma yaparak, "Pazar günü olmasına rağmen hepiniz fedakarlık yaparak milli şairimizin ruhuna dua hediye etmek üzere buraya geldiğinizden dolayı hepinize en kalbi duygularımla teşekkür ederim" dedi.
Mimar Uluocak, daha sonra da Zeytinburnu ilçesinin duayen siyasetçilerinden eski CHP İlçe Başkanı Merhum Ali Çelik’in Yenidoğan camisindeki cenaze namazına katılarak, merhuma karşı vazifesini yaptıktan sonra basın mensupları ile yemekli bir toplantıda biraraya geldi.
Toplantıda basın mensupları ile bir çok konuda fikir alışverişinde bulunan Uluocak, güncel konular hakkında görüşlerini paylaştı. 
Bir basın mensubunun "Yıllardır çok güzel çalışmalara imza atıyorsunuz ancak bunları artık bir yerde hayata geçirmek için değişik siyasi partiler içinde kendilerine yer bulamayan bir çok değerli insan var. Bunları bir araya toplasanız ve mahalle bazında teşkilatlanıp seçime girseniz iyi sonuçlar alacağınıza inanıyorum" sözlerine karşılık Uluocak, "İstişare önemli, daha önümüzde çok zaman var" diye yanıt verdi.
 
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34