banner32

Sağlıklı Hayatın Şifreleri...

Başbakanlık tarafından hazırlanan, İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Obezite, Diyabet ve Metobolik Hastalıklar Şubesi tarafından yürütülen, Zeytinburnu Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün de destek verdiği "Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Kazlıçeşme Kültür Merkezi’nde bir seminer verildi.

Sağlıklı Hayatın Şifreleri...
Kazlıçeşme Kültür Merkezi Karadeniz Salonu’nda Dr.Erkam Eksen, Diyetisyen Özlem Çiçek ve Uz. Hemşire Özlem Toraman tarafından verilen seminerde katılımcılar ‘Obezite’ “Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktivite”,”Diyabet” ve “Tuz Tüketimi” konusunda bilgilendirildiler. Seminer, soru-cevap bölümü ve konuklara çiçek sunumuyla sona erdi.

"Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında ülkede görülme sıklığı giderek artan ve kronik hastalıklara zemin hazırlayarak bireylerin sağlığını olumsuz etkileyen obezite ile etkin şekilde mücadele, halkı yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilgilendirmek, düzenli fiziksel aktivite yapma alışkanlığı kazanmalarını teşvik etmek ve böylece obezitenin zemin hazırladığı kalp damar hastalıkları, diyabet, bazı kanser türleri, hipertansiyon ve kas iskelet sistemi hastalıkları gibi hastalıkların görülme sıklığının azaltılması hedefleniyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34