banner32

“Asım’ın Nesli” Mehmet Âkif’i Kabri Başında Andı!..

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evi üyeleri, 29 Aralık Cumartesi günü Millî şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’u 76. ölüm yıldönümü münasebetiyle kabri başında andı!..

“Asım’ın Nesli” Mehmet Âkif’i Kabri Başında Andı!..
Bilgi Evleri, Safahat Kulübü ile Bilge Nesil Lise Grubu üyelerinden oluşan yaklaşık 60 öğrenci ile birlikte, 27 Aralık 1936 yılında aramızdan ayrılan İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Âkif Ersoy'un 76. ölüm yıldönümünde kabri başında anma programı düzenledi.

Mehmet Akif Ersoy’un Edirnekapı Şehitliği’ndeki kabri başında düzenlenen anma töreninde; Milli Şair’in hayatı, Milli Mücadele Dönemi’ne katkıları, vatanseverliği, sağlam kişiliği, haksızlıklarla mücadelesi ve edebiyatçı kimliği, gençlere tavsiyeleri ile birlikte milletimize bıraktığı manevi değerlerle ilgili konuşmalar yapıldı. Hayatından örneklere de yer verilen konuşmanın ardından tören, Milli Şair için okunan Kur’an-ı Kerim ve dualarla son buldu.

Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, Mehmet Âkif’in ölüm yıldönümünü ile ilgili olarak; “Bir milleti millet yapan temel değerlerin başında milli ve manevi değerler gelmektedir. Sadece maddeye önem verip maneviyatını unutan bir medeniyetin uzun süre ayakta kalması mümkün değildir.

Dolayısıyla bizler de Bilgi Evleri olarak gençlerimize, benzersiz kahramanlık ve vatanseverlik destanı olan ve İstiklal Marşımızla hem milletimizin gönlünde taht kurmuş hem de tarihimizin en önemli şahsiyetleri arasında yerini alan Mehmet Âkif Ersoy gibi değerlerimizi unutturmamak için her yıl böyle bir organizasyon yapıyoruz. Millî şairimizi de minnet ve rahmetle tekrar anıyoruz.” dedi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34