banner32

İşçiler haklarını masaya yatırdı

İşçi temsilcilerinin Atatürk Kültür Merkezine astıkları afiş ve pankartlar 1970 li yılların işçi sınıfının mücadelesini akla getirdi. Sunucunun çalışarak veya dövüşerek hayatlarını kaybeden işçi arkadaşlarımız için bir dakikalık saygı duruşu ifadesi de çok anlamlıydı...

İşçiler haklarını masaya yatırdı
Zeytinburnu Atatürk Kültür Merkezi bugün ilginç bir panel’e ev sahipliği yaptı. Deri işçileri iş oldu zaman parça başı çalışarak en üst düzeydeki mülki idare amirinin bir ayda aldığı maaş kadar bedeli bir haftada elde etikleri geliri görmezden gelen pankart ve afişlerin asılması ilginçti.

İstanbul Times Haber Merekzi
 
Sunumu Zeytinburnu Belediyesi işçi temsilcisi Şaban Bal’ın yaptığı panelin konuşmacıları, Deri İş sendikası Genel başkanı Musa Selvi,Belediye iş sendikası 2.nolu şubebaşkanı Hasan Gülüm,Tekstil Sen Genel sekreteri Beycan Taşkıran, konuşmacı olarak panel2e katıldılar.
 
Panelistler emekçilerin sorunları hakkında yaptıkları konuşmalarda özellikle sosyal güvencesiz işçiler ve parça başı çalışan deri işçilerin sorunlarını konuştular.
 
Panelin sunumu yapan Şaban Bal bu gün burada toplanacağımızı bilen bir çok işveren özellikle çalışma saatlerini uzatarak panelimize gelecek işçi arkadaşlarımızı engellediler dedi.
 
Daha sonra izlenen sinevizyon gösteriminin akabinde konuşmacılar yerlerini aldılar. Bir saatten fazla devam eden panelde ilginç konular ele alındı.
 
Kimler panele katılmıştı ?
 
CHP eski ilçe başkanlarından Mimar Mustafa Fazlıoğlu, Meclis üyeleri İlkay Biber,Hasan Hüseyin Üsküdar,Mehmet Koç, ve CHP ilçe başkanı yardımcısı Av.Asım Güven’in yanı sıra Ezilenlerin Sosyalist Partisi Zeytinburnu ilçe başkanı, ve çok sayıda davetli panelde sendika temsilcilerini yalnız bırakmadılar.
 
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 
 
 
 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34