banner32

“Piyanist Evren Kutlay ile “Dersaadet’te Avrupa Müziği”

Piyanist-Müzikolog Dr. Evren Kutlay, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde “Dersaadet’te Avrupa Müziği” başlığıyla bir konser gerçekleştirecek. 11 Aralık Salı saat 20.00’daki konser ücretsiz ve halka açık.

“Piyanist Evren Kutlay ile “Dersaadet’te Avrupa Müziği”
19.yy’dan itibaren Osmanlı’da aktif olarak hayat bulmuş klasik batı müziği konusunda Cumhuriyet’e kadar yapılan çalışmaların, bestekar Sultanların, milli marşların, kadın  bestekarların kronolojik sıralama ve genel hatlarıyla hem anlatılacağı hem de piyano  ile eserlerinin seslendirileceği konser aynı zamanda bir konferans olma özelliği taşıyor.

İstanbul Times Haber Merkezi

Konserin davetiyeleri Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi gişesinden, Zeytinburnu.bel.tr internet adresinden ve 444 1984 numaralı çağrı merkezinden alınabiliyor.

Dr. Evren Kutlay kimdir?

Dr. Evren KUTLAY İ.Ü.D.K’da sürdürdüğü yarı zamanlı piyano eğitimiyle birlikte, Cağaloğlu Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun oldu. Amerika’da tam bursla University of West Georgia’da hem üniversite rektörünün hem de müzik bölümünün Araştırma görevlisi olarak çalışarak MBA (İşletme yüksek lisans)ve MM in Piano Performance (Müzik yüksek lisans/Piyano performans alanı) eğitimlerini, ardından yurda dönerek İstanbul Üniversitesinde Müzikoloji doktora çalışmalarını tamamladı.

Amerika'daki eğitimi boyunca katıldığı yarışmalardan "Award of Excellence" ödülünü ve üniversitedeki akademik çalışmalarını ulusal çapta takdir eden "Star of the Year" ödülünü aldı. Ulusal ve uluslararası konserler verdi.

İşletme bölümündeki başarısı da uluslararası "Beta Gamma Sigma International Business Scholars" ödülüne layık bulundu. Koç Üniversitesinde Öğretim Üyeliği ve Sanat Yönetmenliği yaptı. Halen Haliç Üniversitesi Konservatuarında Öğretim Üyesi olarak görev yapmakta, aynı zamanda Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde ders vermektedir.

Konserlerinin yanı sıra araştırma çalışmalarını “Türk-Avrupa Müzik ilişkileri/etkileşimi” alanında sürdürmektedir.

Bu alandaki ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde makaleler yayınlamış, kitap bölümleri yazmış, yurtiçi ve yurtdışı konferanslarda bildiriler sunmuş, açıklamalı konserler vermiştir.

Bölüm yazdığı Türk Kahvesi kitabı ödül almış, Yapı Kredi yayınları tarafından prestij yayını olarak
tekrar basılmıştır. En son 2011 Haziran'ında Sırbistan'da düzenlenen WPTA uluslararası
konferansında sunduğu bildiri "Mükemmeliyet" ödülüne layık bulunmuştur. 

İstanbul Times Haber Ajansı(İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34