banner32

Bilgi evi üyeleri kahvaltıda bir araya geldi

Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın'ın sosyal belediyeceilik çercevesinde en çok önem verdiği bilgi evlerinin binlerce üyesi ve ailesi İBB Topkapı sosyal tesislerinde bir araya geldi...

Bilgi evi üyeleri kahvaltıda bir araya geldi
Başkan Aydın masaları teker teker gezdi.
 
Seçildiği günden beri alçak gönüllü tavırlarıyla beğeni toplayan başkan Aydın Salona girer girmez masaları  teker teker gezerel genç nesiller ile sohbet ettti.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi 

Bilgi evleri üyesi gençler harikaydı


Bilgi Evleri’nin gerçekleştirmiş olduğu kahvaltı organizasyonuna “Bilge Nesil” üyeleri ve aileleriyle beraber 650 kişi katıldı. Belediye Başkanı Murat Aydın, çok kıymet verdiği “Bilge Nesil” öğrencileri ve ailelerinin tek tek masalarını dolaşarak organizasyona katıldıkları için teşekkür etti. 

Bilge Nesil üyeleri tarafından şiirlerin okunduğu, şarkıların söylendiği, çeşitli piyeslerin yapıldığı kahvaltı programında, üyeler Başkan Aydın’a Bilgi Evi hizmetinden dolayı teşekkürlerini sundu.

Kahvaltıda Bilgi Evi öğretmenleri tarafından hazırlanan hediye çekiliş fişleri “Bilge Nesil” üyelerine dağıtıldıktan sonra ilk olarak Başkan Aydın’a çekiliş yaptırıldı. Ailelere de yaptırılan çekilişle on beş üye belirlenerek Başkan Aydın tarafından hediyeleri takdim edildi. 

Başkan Aydın, teşekkür konuşması yaptıktan sonra geleceğimizin teminatı olan gençlerin “Bilge Nesil Projesi” ile düşünen, sorgulayan, kendini ifade edebilen, sanatı ve bilimi yaşam tarzı haline dönüştüren, çevreye duyarlı, özgüveni yüksek, mutlu, sağlıklı ve daha güçlü olacağını ifade etti. 

Ve konuşmasında, Türkiye’nin ABD, Japonya gibi gelişmiş devletlerin seviyesine ulaşmasının yolunun, Bilge Nesil Projesi’yle gerçekleştirilmeye çalışılan okuyan  bir neslin yetiştirilmesiyle mümkün olacağını söyledi.

Kendisinin de kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen Aydın, insanların hedeflerine ulaşmasında kitap okumanın çok büyük etkisinin olduğunu hatta kendisinin Belediye Başkanı olmasını da çok kitap okumasına borçlu olduğunu dile getirdi. Organizasyon kahvaltıya katılan üyelerin ve ailelerin Başkan Aydın’la çektirdiği hatıra fotoğrafıyla sona erdi. 

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34