banner32

Genç Kaşifler için 'Keşf-i İstanbul' Gezileri Başlıyor

Zeytinburnulu gençler İstanbul’un zengin ve kadim tarihini gezip görerek öğreniyor. İstanbul’un kültür hazinesi niteliğindeki mekânlarını her hafta düzenlenen ‘Keşf-i İstanbul’ gezilerinde gençlere tanıtma fırsatını sunan Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi gezi turları yeniden başlıyor.

Genç Kaşifler için 'Keşf-i İstanbul' Gezileri Başlıyor
 Zeytinburnu Belediyesi Gençlik Merkezi’nin (ZEYGEM) düzenlediği keşif gezilerinde yüzlerce genç, İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarını uzman rehberler eşliğinde tanıma fırsatını elde ediyor. Gençlerin kültür ve tarih birikimiyle güçlü bir bağ kurmasını amaçlayan Keşf-i İstanbul gezi programının ilki 27 Ekim Pazar günü Eyüpsultan gezisiyle başlıyor.


GENÇ KÂŞİFLER GEZEREK ÖĞRENECEKLER


Ocak ayına kadar devam edecek ve 8 farklı tur programından oluşan Keşf-i İstanbul gezilerinde Taksim, Galata, Tarihi Yarımada, Mimar Sinan Eserleri, Beyazıt, Kuzguncuk, Beylerbeyi ve Zeytinburnu’nun tarihi ve kültürel zenginlikleri konusunda uzman rehberler ve eğitmenler tarafından genç kâşiflere aktarılacak.

ZEYGEM tarafından organize edilen Keşf-i İstanbul gezilerine 15 -25 yaş aralığındaki tüm gençler ücretsiz olarak katılabiliyorlar. Geziye katılmak isteyen gençlerin ZEYGEM’e başvurması yeterli oluyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34