banner32

Fatih'in hatırası tarihi hamam kurtulacak

İstanbul Times ve Zeytinburnu Times Gazetelerinin 5 yıl önce manşetten verdiği 'Fatih'in hatırası Kazlıçeşme'deki tarihi hamam nihayetinde onarılacak...

Fatih'in hatırası tarihi hamam kurtulacak
Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u kuşattığı zaman askerlerinin banyo ihtiyacını karşılamak üzere Kazlıçeşme Fatih Camisinin yanı başında yaptırdığı 556 yıllık tarihi hamam yıllardır kaderine terk edilmişti.

İstanbul Times Haber Merkezi

Son on yılda tarihi yapılara karşı gösterilen ilgiden dolayı yıkılma tehlikesiyle yüz yüze olan tarihi Kazlıçeşme Hamamı, 4 Nolu Anıtlar Kurulu'nun onay vermesi ile Zeytinburnu Belediyesi tarafından aslına uygun bir şekilde onarılacak.
Belediye Başkanı Murat Aydın'ın makamının çok yakınında bulunan tarihi hamamın bu şekilde kaderine terk edilmesinden dolayı Başkan Aydın da zaman zaman basına bu durumdan dolayı üzüntü duyduğunu ancak bürokrasiyi aşamadığı için mutsuz olduğunu ifade etmişti. 
Anıtlar Kurulu'nun izin vermesi ile birinci derecede görevi olmamasına rağmen ilçesindeki 556 yıllık bir yapının yok olmasına gönlü razı olmayan Başkan Murat Aydın, bu işe gereken önemi vereceğini ifade ederek engellerin kalkmış olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34