banner32

Bilgi Evi Üyeleri ‘İyilik’ Yarışında...

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nde faaliyetlerine devam etmekte olan İyilik Kulübü, Kasım ayı içerisinde doğan üyelerinin doğum gününü evlerinde kutladı.

Bilgi Evi Üyeleri ‘İyilik’ Yarışında...
Bilgi Evleri, öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci aşılamak amacıyla yine özgün bir çalışmaya imza attı. İyilik Kulübü’nün üyeleri; bu kez Kasım ayında doğan arkadaşlarını arayıp, doğum günlerini kutladıktan sonra aradıkları arkadaşları arasından kura ile seçtikleri bir üyeyi öğretmenleri eşliğinde evlerinde ziyaret ettiler. Ziyaret edilen üyelerin aileleri, öğretmenlerini ve arkadaşlarını oldukça sıcak karşılarken, Bilgi Evleri’ne de teşekkürlerini ilettiler. Bilgi Evi öğretmenleri ve üyeler, ziyaret ettikleri öğrencilerin doğum günlerini kutlayıp hediyelerini verdikten sonra ailelere “İyilik Kulübü” hakkında bilgi verdiler.

Bilgi Evleri Koordinatörü Veli Koç, İyilik Kulübü’nün, değerler eğitimi çerçevesinde faaliyetlerini yürüttüğünü belirterek, “Özellikle yardımseverlik, hoşgörü, sevgi, saygı, doğruluk, dostluk, sorumluluk bilinci, adalet, özgüven gibi kavramların özümsenmesi, milli ve manevi duyguların gelecek nesillere aktarımının sağlanması ve daha yaşanılabilir bir çevre oluşturulması için bu tip sosyal içerikli projeler geliştirmeye devam edeceğiz” dedi.

Koç, İyilik Kulübü’nün, Sosyal Yardımlaşma ve Sorumluluk Projesi kapsamında, arkadaşlık, yardımlaşma, tasarruf, sorumluluk, doğaya saygı gibi birçok çalışmanın yanında, huzurevi, şehit ailesi, hasta ve yeni doğmuş bebek ziyaretleriyle de üyelerini iyiliğe teşvik etmeyi sürdüreceğini söyledi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34