banner32

“AKDEM Zeytinburnu’nun Şansı”

Kent Konseyi Başkanı ve Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu Genel Başkanı Cemal Merdan, AKDEM gibi bir birimin komşu ilçelerde olmağını belirterek, “AKDEM Zeytinburnu’nun şansıdır. Merkez engelliler için büyük hizmetler vermektedir” dedi.

“AKDEM Zeytinburnu’nun Şansı”
Zeytinburnu Kent Konseyi Yürütme Kurulunun 2012/13 sayılı toplantısı, Cemal Merdan’ın başkanlığında Kent Konseyi Ofisi’nde yapıldı. Zeytinburnu Belediyesi Teknik Başkan Yardırıcısı M. Zafer Alsaç’ın da iştirak ettiği toplantıya; krurul üyeleri Mehmet Ateş, Remzi Yılmaz, Mustafa Aydın, Cenap Altıok, Psk. Seyhan Çelikkıran, S. Sema Murat, Ayhan Özsoy, Vehbi Bodur, Kübra Şen Soytürk, Av. İsmail Tarhan, İlhan Dülger, Gülşen Aytaç ve Nuri Yüceer katıldı.

Toplantıda; 3 Aralık “Dünya Engelliler Günü” ile ilgili olarak kurul üyelerine bilgiler veren Merdan, AKDEM’ in önemine vurgu yaparak “Böyle bir birim komşu ilçelerimizde yoktur. Burada engelliler için büyük hizmetler veriliyor” şeklinde konuştu. Merdan, çevrenin ve yollarında imkânlar ölçüsünde engellilere uygun hale getirilmesinin önemine de dikkat çekti. Konuyu ilgili olarak AKDEM Engelliler Birimi Sorumlusu Psk. Seyhan Çelikkıran da yaptıkları çalışmalar konusunda bilgiler verdi.

Belediye Başkan Yardımcısı M. Zafer Alsaç, fiziki düzenleme yaparken engellileri muhakkak göz önünde tuttuklarını ve engelli dernekleri ile istişarede bulunduklarını belirterek; “Bu kapsamda Dr. Ziya Gün Parkı ve Veliefendi Bilgi Evi engellilere uygun olarak yapılmıştır” dedi. Alsaç, bilgi evlerindeki bilgisayarların engellilere hizmet verecek vasıfta olduğunu da sözlerine ekledi.

Alsaç, kurul üyeleri Mustafa Aydın, Cenap Altıok, Mehmet Ateş, Av. İsmail Tarhan, Ayhan Özsoy, Vehbi Bodur ve Nuri Yüceer’in kentsel dönüşüm konusunda dile getirdiği görüşler ile ilgili olarak; “Zeytinburnu Kentsel Dönüşüm çalışmalarında ilk pilot ilçedir ve bu özelliğini halen sürdürmektedir. Biz bu çalışmaları başlattığımızda kanun ve yönetmelik henüz yoktu. Şu anda kanun ve yönetmelik çıkarıldı. Çıkarılan kanun ihtiyaçların çok büyük bölümünü karşılıyor.

Zeytinburnu dâhil 14 ilçeye yetki verilmiştir. Kentsel dönüşüm konusunda en fazla bilgi ve birikim Zeytinburnu’ndadır. Konu ile ilgili bakanlıkça yapılan tüm çalışmalar Belediye Başkanımız Murat Aydın tarafından yakından takip edilmektedir. Bakanlığın yapacağı çalışmalarda Zeytinburnu İlçesinin muhakkak yer alacağına inanıyoruz” diye konuştu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34