banner32

"Bilge Nesil" Geleneksel Kahvaltı Programında Buluştu

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin Bu yıl 9’uncusunu düzenlediği "Bilge Nesil" kahvaltı programında öğrenciler ve aileleri bir araya geldi.

 Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri'nde eğitim gören öğrenciler ve aileleri ile 9’uncu 'Bilge Nesil Geleneksel Kahvaltı Programı'nda bir araya geldi. İBB 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen programda, Bilgi Evi öğrencileri kahvaltı sonrası, şiir, türkü ve enstrüman resitali ile doyasıya eğlendi. Programa Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy’un yanı sıra Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, İlçe Kaymakamı Mehmet Makas ile yüzlerce öğrenci ve ailesi katıldı. Öğrencilere Jose Mauro De Vasconcelos’un Şeker Portakalı adlı kitabının da hediye edildiği kahvaltı programında söz alan Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, BilgeiEvleri'nin çocukların gelişimi ve yeteneklerinin keşfedilmesi için önemli olduğunu vurguladı.  


“ÇOCUKLAR İÇİN YAPILAN HER İŞ BENİ ÇOK MUTLU EDİYOR”

Başkan Arısoy, “Zeytinburnu’muzda 7 Bilgi Evi’miz var. Ben Zeytinburnu Belediyesi’nde daha önce hizmet ettiğim 10 yıl boyunca Bilgi Evleri’nden sorumluydum. 5 yıllık aradan sonra tekrar Zeytinburnu’na geldiğimde sokaklardaki her çocuğun Bilgi Evleri’ne mutlaka uğramış olmasından büyük mutluluk duyuyorum. Bugün Zeytinburnu’nda bütün çocuklarımız bir yolla mutlaka Bilgi Evleri’ne uğruyorlar. Bunu çok önemsiyoruz. Bilgi Evleri okul ve ev dışında çocukların 3’üncü mekân ihtiyacını karşılıyor. Ders çalışma ve öğrenme imkânı sağlıyor. Kaynak sağlıyor. Atölyelerde çocuklarımız yeteneklerini keşfediyorlar. Çocuklar için yaptığımız her şey beni çok mutlu ediyor. Bugün 4 Bilgi Evi’mizin ‘Bilge Nesil’ anne ve babaları geleneksel kahvaltımız için buradaydı. Çocuklarımızla ilgilenmeyi, onlar için çalışmayı sürdüreceğiz.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34