banner32

'Bağımlılık' ile Savaşacaklar

“Hedef Sensin – Madde Kullanımına Hayır Projesi” kapsamında Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü işbirliği ile yürüttüğü ‘Lider Aile Eğitimi’ni bitirenlere sertifikaları, Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonu’nda düzenlenen törenle verildi.

'Bağımlılık' ile Savaşacaklar
Proje kapsamında; ilk etapta başta Zeytinburnu Belediyesi Kadın Meclisi olmak üzere, okul aile birlikleri, müftülük kadın görevlileri ve öğrenci grupları ile mahallelerdeki etkin ailelerden oluşan 200 kişi, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü uzmanlarınca 3 hafta boyunca farklı konularda eğitimlerden geçirildi.
12 saatlik eğitimin ardından sertifikaya almaya hak kazanan kursiyerler için Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonu’nda düzenlenen törene; Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, AK Parti İstanbul Başkan Yardımcısı Leman Aksoy Başkan Yardımcısı Gökhan Kasap, Meclis üyeleri, Zeytinburnu Müftüsü Yusuf İzzetin Konuk, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Özcan Budak, Emniyet Amiri Dr. Ali Ünlü, Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gönül Demirel ve Yeşilay Derneği Kadın Kolları Başkanı Necla Sümer katıldı.

Sinevizyon gösterisinin ardından AK Parti İstanbul Başkan Yardımcısı Leman Aksoy, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Özcan Budak, Emniyet Amiri Dr. Ali Ünlü ve Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gönül Demirel proje ile bilgi verdi, görüşlerini dile getirdi.

Yapılan çalışmayı çok önemsediğini belirten Başkan Aydın, “Yakalandıktan sonra kurutulmak gerçekten çok zor. Koruyucu anlamda toplumu bilgilendirmek daha kolay bir yöntem. Eğitim verilmesi planlanan 500 kişi, 5 bin kişiye, 50 bin kişiye ulaşarak toplumu bilinçlendirecektir” dedi.

Maddeyi toplumun her kesimden insanın kullandığına dikkat çeken Başkan Aydın, “Bu suça bulaşmış kişilerin sayısı için telaffuz edilen rakamlar çok ciddi. Madde bağımlığı ile mücadelede polisiye tedbirler yeterli olmuyor. İşte şuan yapılan çalışma çözüm için son derece önemli yol ve yöntemdir. Bu anlamda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Tören, eğitimi bitiren kursiyerlere sertifikalarının protokol tarafından takdim edilmesiyle sona erdi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34