banner32

Ayhan Şahenk Zeytinburnu'nun en güzel ortaokulu oldu

Türkiye genelinde 17 milyon ilk ve ortaöğretim öğrencisi bugün ders başı yaptı. Ülkemizin en çok öğrencisi olan İstanbul’da bazı ufak tefek sorunlar dışında yeni sistemde çok sorun çıkmadan veliler,öğrenciler ve eğiticiler yeni sisteme uyum sağladı.

Ayhan Şahenk Zeytinburnu'nun en güzel ortaokulu oldu
HABERİN GALERİSİ
ŞAHENK

ŞAHENK

İstanbul’un 39 ilçesinde yapılan eğitim-öğretim yılı açılış törenleri ile ders başı yaptı. İstanbul Times Gazetesi Zeytinburnu ilçe töreninin yapıldığı Ayhan Şahenk Ortaokulundaki açılış törenini baştana sona kadar takip etti. Müzik öğretmeni Sabriye Sayın'ın yaptığı muhteşem sunum ile kusursuz bir açılış yapılmış oldu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Özel Haber

 
Demek ki isteyince oluyor
 
Okulun idealist,genç ve başarılı müdürü Dilek Güler Doğuş Grubu’nun kurucusu merhum Ayhan Şahenk’in yaptığı okulu yeni eğitim ve öğretim dönemine hazırlamak için okullar kapanmadan önce Ayhan Şahenk Vakfı yöneticileri ile görüşerek Merhum’un hatırası olan okulun geçen yıllar içinde artık ihtiyaca cevap vermediğini ifade ederek vakıftan yardım talep etti.
 
Vakıf idareciler yaptıkları incelemelerden sonra okul müdürünün tespit etiği okulun bir çok eksiğini vakıf giderdi. Vakıf müdürü Zafer Nuri Eraslan’a açılışta bir konuşma yaparak vakfımız eğitim ve öğretime çok önem veriyor. Bu okulumuzun masrafaları için 600 bin TL harcadık. Geleceğimiz olan evlatlarımız her şeyin en iyisine layıktır dedi. Eraslan konuşmasında tüm protokol üyelerine teşekkür etti.
 
Okulub Müdürü Dilek Gürel samimi ve duygusal bir konuşma yaptı
 
Gerek ilçe belediyesince yapılan çevre düzenlemesi gerekse de Ayhan Şahenk vakfının yaptığı çalışmalarla okulu kolej gibi olan okul müdürü samimi ve içten bir konuşma yaparak yüzlerce davetlinin önünde emeği geçen herkese teşekkür etmesi anlamlı bulundu.
 
İşte okul müdürünün yaptığı konuşmanın özeti ;
 
“Sn Kaymakamım , Sn Garnizon komutanım , Sn. Belediye başkanım, Sn eğitim denetmenlerim ,Sayın ilçe milli eğitim müdürüm, Protokolümüzün değerli üyeleri
Sn. Ayhan şahenk vakfı genel müdürü ve yönetim kurulu üyeleri ,Sn. doğuş holding grubu temsilcileri, Sn sivil toplum kuruluşu temsilcileri,mahalle muhtarları,okul müdürleri ve öğretmen arkadaşlarım değerli basın mensupları kıymetli misafirler sevgili veliler ve öğrenciler bugün Ayhan Şahenk ortaokulu ailesi olarak ilköğretim haftası heyecanını yaşayan tüm yüreklere ev sahipliği yapmanın heyecanı ve gururu ile hepinize hoşgeldiniz diyerek saygılar sunuyorum.
 
İlköğretim Mustafa Kemal Atatürk'ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir.Bu temel ne kadar sağlam tutulursa o kadar güvenilir ve o kadar ümitli yarınları  vaad edecektir.
 
Yeni bilgiler ,yeni dostluklar,güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmak için yeni bireyler yetiştirmek adına çıktığımız bu yolda görevlerimizin bilincinde olarak ,bizler buradayız, görevimizin başındayız.
 
Toplumun eğitime katılımını sağlamada ,öğretimde farkındalık oluşturmada hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.Ve herkesin eğitim için yapabileceği bir şeyler vardır sözünden hareketle yola çıkarak, devlet,veli,öğretmen,okul yönetimi,sivil toplum kuruluşları,vakıf ve dernekler,yerel yönetimlerin en güzel işbirliği okulumuzun 2012-2013 eğitim öğretim yılına hazırlık aşamasında gösterildi.
 
Eğitim-öğretim konusundaki hassasiyeti ve ilçemiz okullarına verdiği destek ile tanıdığımız ve herkesin saygısını kazanan Belediye başkanımız Murat AYDIN ve ekibi okulumuzun baştan sona yeilenmesinde bize çok destek oldu.Burada başkan ve ekibine çok teşekkür ediyorum dedi.

Okulumuzun adını taşıdığı ve burada bir kez daha saygı ile andığımız merhum sayın Ayhan Şahenk beyefendinin manevi şahsında ve değerli ailesinin öncülüğünde,Türkiye'nin pek çok yerinde eğitim-öğretim-sağlık-sosyal alanlarda herkesçe bilinen yaygın ve kaliteli çalışmalarını sürdüren Ayhan Şahenk vakfının genel müdürü Zafer Nuri ERASLAN beyefendiye,yönetim kurul üyelerine ,doğuş holding grubu yöneticilerine ,mühendis ve mimarlarına ve ekiplerine şükranlarımı ve saygılarımı sunarım.

Bizler talep ve ihtiyaçlarımızı ilettik,. Onların çok çok ötesinde kaliteli ve geniş çaplı hizmet sunan bir cevap aldık.

Çalışmalar sırsında bizleri adım adım takip eden,bilgi birikimi ve görüşlerini esirgemeyen, kendilerine ulaşmak için hiçbir güçlük yaşamadığımız Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Milli eğitim müdürümüze teşekkür eder saygılarımı arz ederim.

Siz öğretmenlerimiz,velilerimiz,ve öğrencilerimiz bizim için özelsiniz,değerlisiniz,her şey sizler için...

2012-2013 eğitim öğretim yılını başarıyla tamamlayacağımız noktasında bize inanın güvenin...yeni öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diler,saygılarımı arz ederim” dedi..
 
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Hayırlıoğlu anlamlı bir konuşma yaptı
 
İlçe Milli eğitim müdürü Yakup Hayırlıoğlu ise eğitim ve öğretim ağırlıklı bir konuşma yaparak öğrencilere temelde iki düşmanınız var dedi. Birisi tembellik ,diğeri de kötü arkadaş diyerek eğitim ve öğretim yılının başlangıcında genç dimağlara önemeli mesajlar verdi.
 
Vakıf müdürü de bir konuşma yaptı
 
Ayhan Şahenk Vakfı Müdürü Zafer Nuri Eraslan‘da eğitim öğretim yılı için yapılan törende kurucuları Ayhan Şahenk adına yapılan okulun tüm iç aksamlarını yenileyerek öğrenci ve öğretmenlerin rahat ve kullanışlı bir ortam da eğitim yapmaları adına hiçbir fedakarlıktan kaçmadıklarını ifade etti. Eraslan el birliği ile ortaya çıkan bu eğitim kurumuna katkı yaptığımız için vakıf olarak bizde çok mutluyuz dedi.
 
Belediye başkanı Murat Aydın bilgi güçtür dedi
 
Tecrübeli Belediye başkanı Murat Aydın öğrenci odaklı yaptığı konuşması ile gençlerin ve okul idarecilerinin yararlanacağı muhteşem bir konuşma yaparak biz okullara harcadığımız paraları kendi cebimizden vermiyoruz. Zeytinburnu halkının ödediği vergileri geleceğimiz için  çok önemli olan gençlerimizin eğitime kanalize ediyoruz dedi.
 
Protokol’ün final konuşması kaymakamdan oldu
 
İlçe kaymakamı Mustafa Dündar‘da yaptığı konuşma da şunları söyledi” Burada elde edilen başarılı çalışma kurumların birlikte hareket ederek ortaya çıkardıkları muhteşem bir görüntüdür. Bu eserin meydana gelmesinde en büyük çaba ve başarı okul müdiremiz Dilek Güler’indir dedi.
 
Öğrencilerin şiir okuması ve halk oyunları gösterisi yapmasından sona baştan sona yenilen okul gezildi. Katılımcılar kolej gibi güzel olan okulun yeni durumunu çok beğendiler.
 
 
Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34