banner32

Yöresel günlerde Kastamonu Rüzgarı esti

Zeytinburnu Belediyesi’nin 9 yıldır yaptığı yöresel günlerde ilçe halkı gönlünce eğleniyor.20 ye yakın derneğe ait standın olduğu adliye meydanı akşamları cıvıl cıvıl oluyor. Belediye başkanı Murat Aydın’ın talimatları gereği başkan yardımcısı Gökhan Kasap’ın bizzat ilgilendiği yöresel günlerin stantları oldukça dikkat çekiyor.

Yöresel günlerde Kastamonu Rüzgarı esti
HABERİN GALERİSİ
gastamonu

gastamonu

Muhteşemdiniz Kastamonu

K
astamonulular Dayanışma Derneği 1985 yılında Kastamonu'dan İstanbul'a göç eden Kastamonulular tarafından kurulmuştur. Geride bıraktığı 25 yıllık  süre içinde İstanbul ve Kastamonu arasında köprü olmaya çalışan Kas-Der çalışmalarına büyüyerek devam ediyor.
 
İstanbul Times Haber Merkezi / Özel Haber 
 
İstanbul’un bir çok ilçesinde şubeleri olan KAS DER’in Zeytinburnu Şubesi Belediyenin 9 yıldır büyük bir başarı ile yaptığı ve hemşehri derneklerini de içine dahil ettiği yöresel günlerin bu seneki etkinlikleri çadır yerine kültür merkezinde yapılıyor.
 
11 Eylül’de başlayan yöresel günler 28 Eylül’de sona erecek. Bugün Kültür merkezinde eğlence sırası Kastamonululardaydı. 
 
KAS DER Zeytinburnu şube başkanı iş adamı Nihat Sezer yaptığı açılış konuşması ile kendilerine bu imkanı sunan Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın ve ekibine teşekkür etti. Sezer Konuşmasında Askerlik şube başkanı yarbay Ali Koluaçık,ZEYDEF başkanı Yıldıray Baş,Ak Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver,KAS DER genel başkanı LATİF Çilingiroğlu başta olmak üzere kendilerini yalnız bırakmayan yüzlerce insan’a teşekkür etti.
 
Bir çok sanatçının Kastamonu yöresine ait türkülerini söylediği gecede Kastamonulular gönüllerince eğlendiler.
 
Kimler Katılmıştı ?
 
Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın, Ak Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver, ZEYDEF Başkanı Yıldıray Baş,dernek başkanları,Başkan yardımcısı Hacı Gökhan Kasap, M.Zafer Alsaç,Askerlik Şubesi başkanı Ali Koluaçık,Ak Parti il genel meclis üyesi Mustafa İbrahimoğlu,Zeytinburnu belediye meclis 1.başkanı özcan Doğan, iş adamı Sami Yapar,Serkan Fettah,Ak Parti kadın kolları başkanı Fatma Balcı, başta olmak üzere KAS DER yöneticileri,Belediye ve il genel meclis üyeleri,iş adamları ve çok sayıda bürokrat Kastamonulu dostlarını yalnız bırakmadı.

Gecenin muhteşem geçmesinde emeği geçen Başkan Nihat Sezer ve ekibini kutluyoruz.
 
Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34