banner32

İKA’dan ‘Geleceğin Umut Çocukları Projesi’ne Destek

ZEYKOM tarafından yürütülen ‘Geleceğin Umut Çocukları Projesi’ne İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan destek geldi. Kent Konseyi Yürütme Kurulu da 11. Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nın 18 Ekim 2012 Perşembe günü yapılmasını kararlaştırdı.

İKA’dan ‘Geleceğin Umut Çocukları Projesi’ne Destek
Kent Konseyi Yürütme Kurulu’nun Kent Konseyi Ofisi’nde gerçekleştirilen 2012/10 sayılı toplantısına kurul üyeleri Nuri Yüceer, Gülşen Aytaç, Vehbi Bodur, Ayhan Özsoy, Yard. Doç. Dr. Barış Erdoğan, Psk. Seyhan Çelikkıran, Cenap Altıok, Av. İsmail Tarhan, Mustafa Aydın ve Mehmet Ateş katıldı.

Toplantıya; İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilen ‘Geleceğin Umut Çocukları Projesi’ne ilgileri nedeniyle Başkan Danışmanı Zehra Taşkesenlioğlu, İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Bürosundan Polis Memuru Recep Aktürk, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Toplum Merkezi Müdürü Songül Elidar, AKDEM Aile Eğitim Danışma Brimi Sorumlusu Ayşe Akşener, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürü Sami Ünlü, Merkezefendi Mahallesi Muhtarı Necdet Baykan ve ZEYKOM Proje Yöneticisi Sabriye Yazıcı da iştirak etti.
Kent Konseyi Genel Sekreteri Mehmet Ateş’in yaptığı açılış konuşmasının ardından Başkan Danışmanı Zehra Taşkesenlioğlu, okulda problem yaşayan ve suça bulaşan çocukların rehabilitasyonuna yönelik olarak geliştiren ‘Geleceğin Umut Çocukları Projesi’ hakkında bilgi verdi.

Taşkesenlioğlu, proje ile risk altındaki 10–14 yaş arası 75 çocuk ile ailelerinin psikolojik ve sosyal destekle rehabilite edilmelerini sağlamayı amaçladıklarını belirterek; “Proje kapsamında; 300 çocuğun aileleri ile birlikte bilgi ve farkındalıklarını artırmak, ilgili okullarda görev yapan öğretmen ve PDR’lerde kapasite geliştirmek, risk altındaki çocuklara tiyatro ve sportif faaliyetlerle sosyal hayata katılma imkânı sunmak ve ailelerin konu hakkında duyarlılığını artırmak amacıyla çalışmalar yapmaktayız” şeklinde konuştu.

Taşkesenlioğlu, projenin Zeytinburnu Belediyesi’nin liderliğinde, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla hayata geçirileceğini sözlerine ekledi.

Söz alan tüm üyeler projenin kabul edilmiş olmasından duydukları memnuniyeti belirttiler. Daha sonra projenin 11. Kent Konseyi Genel Kurulu’nda katılımcıların bilgisine sunulması kabul edildi.

Toplantıya katılan çalışma grubu üyelerinin ayrılmasından sonra yürütme kurulu toplantısına devam edildi. 11. Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı’nın daha evvel yürütme kurulu toplantısında önerilen tarihlerden 18 Ekim 2012 Perşembe günü saat 14.00’de Kazlıçeşme Kültür Merkezi, Akdeniz Salonu’nda yapılması kabul edildi.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34