banner32

Perdeciler sitesi yaya yolu yanlış yapılıyor...

Zeytinburnu Belediyesinin yok ve sokakları güzelleştirmek adına gerkesi bir öçok yere ciddi masraflar yapması halkı rahatsız ediyor... Sümer Mahallesi Bozkurt Perdceiler Çarşında yaya sirkülasyonu çok az ve mevcut yaya kaldırımı buna yetiyor...Araç sirkülesyonu yapılan konutlarla birlikte çok arttı. Buana rağmen belediye araç yolunu küçültüp yaya kaldırımı büyütmesi bir çok sıkıntıyıda beranberinde getirecek..

Perdeciler sitesi yaya yolu yanlış yapılıyor...
Araç sirkülasyonu daha fazla ama yaya kaldırımı genişletiliyor...

Sümer Mahallesi Prof.Turan Güneş caddesinde yapılan yaya kaldırımı genişletme çalışması hatalı bir üretimdir. Çünkü bu güzergahta yaya sirkülasyıonu çok az buna karşlın araç sirkülasyıonu çok daha fazla iken Belediye'nin araçların seyir ettiği yolu daratıp yaya kaldırımını büyütmesi anlamlı bulunmuyor. 

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Özel Haber


Eski hali ile bir araç park etmek şartı ile bu güzergahta çift gidiş çift geliş imkanı varken şu an yapılan yeni düzenleme ile bir araç parket ederse ancak bir araç yoldan geçebiliyor.


Belediye yetkilileri Sahil Park'ın önününde geniş yol yapmışlardı.Ancak daha sonra sökülüp yaya kaldırmı biraz daha içeri çekildi.

Buranın mühendislik hesaplarını kim yapmışsa bölgenin yaşanan durumunu göz önüne almadığı ortada.

Gazete olarak yaptığımız çekimlerde ve incelemelerde uyarı görevimizi yapmaya devam edeceğiz.


Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nesrin bozkuş
Nesrin bozkuş - 12 yıl Önce

Aynen tesbitinize katılıyorum.Ben sabah akşam işe gidip gelirken aracımla o yolu kullanıyorum.Yeni düzenlemeden sonra yol çok sıkıntılı hale geldi. Dersinizki istiklal caddesi. O yolda çok yoğun yaya trafiği yok. Bu haliyle araç trafiği iyce sıkıntıya girdi.Hangi sivri zekalının fikriydi bu bilmiyorum,ama birkaç gün kullansınlar bu yolu hatalarını anlarlar.Zeytinburnu'nda yaşamayan insanlara Zeytinburnuyla ilgili hiçbirşey yaptırmamak lazım.Tıpkı belediye başkanının olduğu gibi...

SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34