banner32

‘Sessiz Yaşadım’ Ses Getirdi…

Zeytinburnu Belediyesi, Kültür Yayınları tarafından neşredilen “Sessiz Yaşadım - Matbuatta Mehmet Akif (1936-1940)” adlı eserle Marmara Belediyeler Birliği'nin Örnek Belediyeler Proje Yarışması’nda ‘Jüri Özel Ödülü’nü kazandı.

‘Sessiz Yaşadım’ Ses Getirdi…
Bu yıl ‘Altın Karınca Belediyecilik Ödülü’ olarak ismi değiştirilen yarışmanın Ödül Töreni İstanbul Martı Hotel'de gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ile Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ın bilim kurulu başkanlığını yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcıdan oluşan jüri, Zeytinburnu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından neşredilen “Sessiz Yaşadım - Matbuatta Mehmet Akif (1936-1940)” adlı eseri Jüri Özel Ödülü’ne layık gördü.

‘Sessiz Yaşadım’a verilen ödülü, Zeytinburnu Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mustafa Aydın, Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin elinden aldı.
Akif’in biyografisi, çevresi, fikirleri ve onun etrafındaki hissiyatı ve tartışmaları hakkında kapsamlı bilgilerin yer aldığı kitap, Prof. Dr. İsmail Kara ve öğrencisi Fulya İbanoğlu'nun titiz çalışmaları sonucu hazırlandı. Eserde Milli Şairin 1936’da Mısır’dan Türkiye’ye dönüşünden vefatına kadar geçen süre içinde basında yayınlan 311 haber, yorum, hatıra ve yazıya kronolojik olarak yer veriliyor. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34