banner32

Kürk Overloğun’da lider kuruluş ; Olgunsoy makina

Haftanın şirketi kapsamında daha önce bir çok değişik firmanın tanıtımını haber yapmıştık.Şimid sıra Olgunsoy makina da ....

Kürk Overloğun’da lider kuruluş ; Olgunsoy makina
HABERİN GALERİSİ
rıdvan

rıdvan

Bu haftada mütevazi atölyesine demir olarak gelen malzemeye yön veren Alaaddin Olgunsoy’un kurduğu Bayrampaşa –Zeytinburnu sınırındaki atölyeye giderek yurt dışına makine için gidecek olan yüz binlerce doların ülkede kalmasını sağlayan 4 kişilik ama demiri sanat'a dönüştüren atölyeyi sizin için gezdik.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Özel Haber 
 
Makine mühendisi Adnan Olgunsoy biz demir’e şekil veriyoruz
 
Adnan Olgunsoy makinaya merakının küçük yaşlarda başladığını ifade etti. Bir tarafta işi alayda yani atölyede babasının yanında öğrenirken diğer taraftan da makine mühendisliği fakültesin de makina ile alakalı yenilikleri takip etti.
 
Türkiye de kürk overloğu deninnce akla gelen ilk isim olan Alaaddin Olgunsoy yıllardır kürk overlok makinası konusunda işin duayeni olmuş bir sanatkar. Kürk sektöründe faaliyet gösteren herkesin Alaaddin amca olarak hitap ettiği kürk overloğunun Türkiye’deki babası Alaadin Olgunsoy yıllar önce oğlu Adnan’ı Makine mühendisi olması için kanalize eden duayen bugün kendisi işleri büyük oranda oğluna teslim etmiş durumda.
 
Sihirli ellerle makinalara ayar veren adam; Levent Baş 

Yıllarını Kürk Overloğuna adayan Levant Baş işinin erbabı olmuş bir sanatkar. Normal overloklara göre daha  hasas olan Kürk overlok makinaları Levent Usta'nın elinde binlerce dolar eden narin işleri dikecek kıvama geliyor.

Bu sektörde işin erbabı Alaaddin ve Adnan Olgunsoy'dan sonra edindiğimiz bilgilere göre 3.sıradaki duayeni Levent Baş'ın  olduğunu gördük. 

Teknik liseden sonra tornacılığa uzanan yol …
 
Hayriye Altın  Rami İnönü Anadolu Teknik Endüstri Meslek Lisesi Makine ressamı bölümünü bitirdikten sonra Alaaddin Olgunsoy'un işletmesinde staja başlayan Altın bugün işinin uzmanı olmuş genç ve aktif bir makina ustası olmuş durumda. Okul ve iş tebrübesini birleştiren Hayriye Altın Alaaddin ve Adnan Olgunsoy'un her zaman desteğini gördüğünü ifade ederek kendisinin yetişmesinde çok emekleri olan iki işverenin kendisine yaptıkları katkıları hiç bir zaman unutmayacaklarını ifade etti. İmalat kısmında bulunan çalışma arkadalı Emin Gülşen'e de teşekkür etti.

Şu an memleketi olan Sinop'ta emekliliğin tadını Çıkaran Alaadain Olgunsoy başta olmak üzere ülkemizin yüzbinlerce  dolarının yurt dışına gitmesini önleyen Olgunsoy makine sahip ve çalışabnlarını tebrik ediyoruz. 

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34