banner32

'Adile abla ile babam karı koca gibiydi'

Adile Naşit ile Selim Naşit 'Ustalara Saygı' gecesinde anıldı.

'Adile abla ile babam karı koca gibiydi'
Tiyatro ve sinemamızın ikinci kuşak "Naşit"leri Adile Naşit ile Selim Naşit, Beşiktaş Belediyesi'nin Akatlar Kültür Merkezi'nde düzenlediği "Ustalara Saygı" gecesinde anıldı. Geceye Güner Özkul'un sözleri damga vurdu.

Selim Naşit ve Adile Naşit, önceki akşam düzenlenen "ustalara saygı" gecesinde anıldı. Törende ilk söz alan Halit Kıvanç oldu. Kıvanç'ın "Her ikisi de yaptıkları işlerle Türk sinema ve tiyatro tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmayı başardılar" sözlerinden sonra kürsüye Münir Özkul'un kızı Güner Özkul çıktı.

Özkul, babası ile Adile Naşit'in başrolleri paylaştıkları filmlerden söz açarak şöyle dedi: "Babam ve Adile abla, benim nezdimde hep karı koca gibiydi... Beyazperdeye yansıyan bu rol ikisine de öylesine yakışmıştı ki, artık kendilerini ben bile başka şekilde düşünemiyordum. Adile abla ve Selim abiyi saygıyla anıyorum."

ANILAR GÜLDÜRDÜ

Güner Özkul'un bu sözlerle damgasını vurduğu gecede konuşan bir başka ünlü isim de Erol Evgin'di. Evgin'in esprileri salonda bulunanları kahkahaya boğdu: "Müzikallerde yaka mikrofonu kullanmaya yeni başlamışız. Mikrofonları kulise girince kapatıyoruz. O gün Adoş keyifsiz. 'Hayırdır Adoş neyin var' dedim. 'Sorma hemoroidim tuttu' dedi. Kuliste hemoroit muhabbeti aldı başını gidiyor. Sahne müdürü koşarak gelip, 'Millet sizin poponuzu dinliyor' dedi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34