banner32

Şeb-i Arus “Mevlana’nın Aşk Çağrısı” Zeytinburnu’nda

“Herkes ayrılıktan bahsetti, bense vuslattan.” dizesinin sahibi Mevlana; Zeytinburnu Belediyesi’nin 739. Vuslat yıldönümü vesilesiyle düzenlediği Şeb-i Arus (Düğün Gecesi) etkinlikleriyle yâd edilecek.

Şeb-i Arus “Mevlana’nın Aşk Çağrısı” Zeytinburnu’nda
1273 yılında Konya’da vefat eden Mevlana, 739. ölüm yıldönümünde Zeytinburnu’nda bir dizi etkinlikle anılacak. SANKAD Sanatçı Kadınlar Platformu’ndan 33 kadın sanatçının bir araya gelerek düzenlediği “Mevlana’nın Aşk Çağrısı” sergi açılışı ve Dü-Şems Topluluğu Mutrib ve Sema Heyeti’nin “Mevlevi Mukabelesi” konulu etkinlikleriyle gerçekleşecek Şeb-i Arus programı Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılacak.

17 Aralık Pazartesi saat 19.00’da sergi açılışı ve ikramla başlayacak program, saat 20.00’da Şeb-i Arus; “Mevlevi Mukabelesi” konseriyle devam edecek.Programın ücretsiz davetiyeleri; Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi gişelerinden,kurumun zeytinburnu.bel.tr internet adresinden ve 444 1984 çağrı merkezinden alınabiliyor.

*Dü-ŞemsTopluluğu; 2010 yılında Osman Kırklıkçı, Emre Erdal ve Osman Öksüzoğlu tarafından İstanbul’da kuruldu.

*SANKAD; Ebru, tezhip, hat, yağlıboya gibi çeşitli sanat dallarında eser veren kadın sanatçıları tanıtmak ve desteklemek misyonuyla, 12 Mart 2011’de İstanbul’da kuruldu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34