banner32

Park ve yeşil fakiri Gökalp Mahallesi

Zeytinburnu Times Gazetesi ilçenin mahallerini gezerek halka mikrofonu uzattı.Kimi vatandaş çocuk parkı derken kimisi de konuşursak bir çok sıkıntı yaşarız diyerek kameranızı kapatırsanız sorun ve sıkıntıyı anlatırız dediler.

HABERİN GALERİSİ
Z.B.aykhan.vs

Z.B.aykhan.vs

 
Zeytinburnu Times Gazetesi ilçenin mahallerini gezerek halka mikrofonu uzattı.Kimi vatandaş çocuk parkı derken kimisi de konuşursak bir çok sıkıntı yaşarız diyerek kameranızı kapatırsanız sorun ve sıkıntıyı anlatırız dediler.
 
Zeytinburnu’nun Kazlıçeşmeden sonra yerleşim’in en eski olduğu mahallelerinden birisi olan Göklap Mahallesinin sokaklarını dolaştık.
 
İlk durak mahallenin muhtarını oldu
 
Gökalp Mahalle muhtarı Celal Ertuğrul Mahallesinde en büyük sorun olarak çocuk parkı,yeşil alan ve lise eksikliğini gösterdi.Kısa bir süre önce Belediye’nin yaptığı 35 m2 lik   çocuk parkı için bile sevindiklerini ifade etti.
 
Muhtar Celal Eruğrul mahallemizde park yapacak yerin olmadığını biliyorum ama komşu bir mahallede yer kiralayıp park yaparak güzel bir çalışmaya imza attı.Belediye bedelini ödemek kaydı ile üç tane apartmanın yerini istimlak etse bizim mahallede de çocuklarımızın oynayacağı bir veya iki tane park yapsa sorun baya çözülür dedi.
 
Gökalp mahallesinde halk CHP,Ak Parti ve değişimden yana tavır alıyor
 
Zeytinburnu Times Gazetesi’ne haber servisi yapan İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) nın mikrofonuna konuşan mahalle sakinleri birbirinden farklı konulara değindiler…
 

Vatandaş:
Kentsel dönüşüm adı altında yapılacak kentsel dönüşüm projesi kafamızı kurcalıyor. AKP’ye oy veririm.

Birgül Aşık:
Gençler yüzünden mahalle karışıyor. CHP’ye oy veririm.

Habib Ulaş:
Kentsel dönüşüm muhabbeti mevcut sıkıntısı var. Binalar yıkılacak mı yapılacak mı? Net bir açıklama yapılmalı. Onun dışında belediye işini yapıyor. Çöpünü alıyor. Binalar dayanıksız, deprem olmadan binalar yıkılıyor.

Vatandaş:
Otopark sorunu var, çocuk alanı yok, arabalar yaya yoluna, kaldırıma park ediyor. MHP’ye oy veririm.

Surkan Yavuz:
Eski meclis üyesiyim. En büyük sorun çocukların oynayacağı alan yok,spor alanları,parklar yok.

Fırıncı:
Çocuk parkları yok. Çocukların oynayacağı alan yok. Hiçbir partiye oy vermeyeceğim. Hiçbir parti hak etmiyor.

Marketçi:
Otopark sorunumuz var.

Vatandaş:
Çocuk parkı, yeşil alan, otopark sorunumuz var. CHP’ye oy veririm.

Vatandaş:
Çocuk parkı yok. Trafik sorunu var. Kentsel dönüşüm hakkında bilgimiz yok.

Vatandaş:
Çocuk parkı hiç yok. Alan olmadığı için park yapılamıyor. Başka bir sıkıntı yok. Kentsel dönüşüm hakkında kimsenin bilgisi yok. Lise okullarını yeterli bulmuyorum. Düz lise yok. Öğrencilerin gidebileceği lise yok.

YORUM EKLE
YORUMLAR
erhan topal
erhan topal - 11 yıl Önce

muhtar doğru sğylüyor neredeyse bir nesil çocuk mahallesinde park görmeden askerlik çağına geldi buda mahalleler arasında eşitsizlik yaratıyor yetkililer buna duyarlı olur inşallah çünkü çoğu sorunlarımız inşallah. maşallaha kalmış

esat akyüz
esat akyüz - 11 yıl Önce

belediye ne hikmetse varsa yoksa merkez efendi mahallesinin açık alanları na yatırım yapmak gibi bir misyonyüklenmiş buda ilerde burası bizim veya yandaşlarımızın olur diye biı düşünceye itiyor bizleri

halil kılıç
halil kılıç - 11 yıl Önce

bunlar vatandaşını bu kadarmı aptal görüyorlar bu adı var kendi olmayan dönüşüme mi inanacaklar eğer buna inanıyorsak yerel yönetime bravu vatandaşını iyi tanımış.bu yöetim ya dönüşümü hiç düşünmüyor yada belirsizlikten beklentileri varyazıklar olsun kendileri sözüm ona akıllı vatandaşını aptal görenlere hemde çoooooook.

SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34