banner32

Yeniden Refah Partisi Salonlara Sığmıyor

Kısa bir süre önce kurulan Yeniden Refah Partisi Ankara ve İstanbul da gövde gösterisi yaparak işte alternatif olacak yeni bir parti mesajı vermişti. Şimdi de Zeytinburnu Kazlıçeşme kültür merkezinde 39 ilçede görev alacak olan parti'nin potansiyel yönetcileri kim il başkanı olsun diye temayülde oy kullandı.

Yeniden Refah Partisi Salonlara Sığmıyor
400 kilşilik Salon ve fuaye defalarca doldu taştı 

Genel başkan yardımcıları Cemil Çolak,Suat Pamukçu ve Erbakan Vakfı İstanbul il başkanı Hüseyin Terzi'nin divan üyesi olduğu ekibin riyasetinde yapılan temayül yoklamasına ilgi çok fazlaydı.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi/ Hüseyin Çetiner 

Kısa bir süre önce Dr.Fatih Erbakan'ın genel başkanlığında kurulan Yeniden Refah Partisine kurulduğu günden bu yana toplumun bir çok kesiminden ilgi  ve alakanın olduğu gözden kaçmıyor. 

Bu ilgi ve alakanın en önemli sebebi Merhum Prof.Dr. Necmettin Erbakan'ın bıraktığı temiz mirasın olduğu
biliniyor.

Yeniden Refah Partisine ilgi  ve alakanın olmanın sebeplerinden birisi de Dr.Fatih Erbakan'ın Yeniden büyük Türkiye, yaşabilir bir Türkiye önce ahlak ve maneviyat söylemlerinin halktan ciddi bir karşılık görmesine neden oluyor.

Temayül 'den sonra il başkanı atacak ibre Hüseyin Terzi'den yana 

Binlerce partilin katıldığı temayül yoklamasında bir çok katılımcının Erbakan Vakfı İstanbul İl başkanı Hüseyin Terzi' ye oy vereceğini bir birlerine söylemeleri de Terzi'nin en çok oy alacak kişi olacağı yorumlarına temayül'ün yapıldığı salonda şahit olduk.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan zaman kaybetmeden 20 büyük şehire atama yapacak beklentisi hakim  

Yeniden Refah Partisi (YRP)'nin 16 Aralık 2018'de Ankara  yapacağı büyük buluşmadan önce bir çok il başkanlığını atayacağı beklenisi yüksek. 

Erbakan ve kurucular kurulu üyeleri bütün hesaplarını yapılacak ilk genel seçimde iktidar olmak üzere yapıyorlar.

Tecerübeli siyasetçiler ekonomik göstergelerin iyi olmadığını,AK Parti'nin Ankara ve İstanbul'u kaybetmesi halinde 2019  yılının Kasım ayında bir erken genl seçimin olabilme senaryolarını konuşan kesimlerin  varlığını bilen YRP. yöneticileri Türkiye'nin yeni bir partiye ihtiyaç duydukları bir zamanda yola çıktıklarının farkındalar.

Yapılacak ilk genel seçimde YRP'nin bizde varız diyeceği bilinen bir geçektir. 

Parti yönetcileri halkın istek ve beklentileri  doğultusunda Milli Görüşün ikinci 40 yılını iktidar ile taçlandırmak adına çalışmaya başladılar.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34