banner32

CHP.Meclisin saygınlığı yok dedi ve terk etti

Cumhuriyet Halk Partisi Zeytinburnu Belediye meclis üyeleri 3 Eylül’de yapılan Meclis’te Murat Aydın’în meclis üyeleri İlkay Biber’e karşı sarf ettiği sözleri gerekçe göstererek bu meclisin saygınlığı kalmamıştır diyerek devam eden görüşmeleri terk ederek meclisten ayrıldılar...

CHP.Meclisin saygınlığı yok dedi ve terk etti
Mehmet Altuntaş 5393 Sayılı belediyeler kanunu ile alakalı geniş sunum yaptı
Ak Parti Zeytinburnu Belediye Meclis grup başkan vekiliMehmet Altuntaş 3 Eyül’de yapılan meclis toplantısında CHP.meclis üyesi İlkay Biber’in gündem dışı yaptığı konuşmada Belediye başkanı Murat Aydın ile hoş olmayan bir tartışma yaşamasını kast ederek 5393 sayılı belediye kanununda meclis üyelerinin uyması gereken kuralları uzun uzun anlattı. CHP.meclis üyeleri konuşmayı baştan sona kadar dinledi.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Özel Haber

Söz sırası kendilerine gelince tecrübeli siyasetçi CHP.gurup başkan vekili Ercihan Ekşi şunları söyledi “ Mehmet Altuntaş’ın vaazını hep beraber dinledik.Burada ki tüm arkadaşlar meclisin işleyişini üç aşağı beş yukarı  Mehmet bey kadar biliyorlar. Çizilen bu tabloda bize siz meclise gelmeyin denilmek isteniyor.

Biz keçi veya koyun değiliz. Zaten iki gün önce yapılan meclis toplantısında bizim saygıda kusur etmediğimiz ve hitabımızda belediye başkanı değil belediye başkanımız dediğimiz Murat Aydın kendisine yakışmayın bir üslüb ile İlkay arkadaşımıza sen kimsin ki seninle Sümer’e geleyim diyerek hakaret etmiştir.

Bundan dolayı bu meclisin saygınlığı bitmiştir dedi. Ekşi Murat Aydın gurubumuzdan özür dilemeli diyerek daha oylama devam ederken tüm meclis üyeleri ile birlikte meclisi terk etti”
CHP.Meclis üyeleri salonu terk ederken AK Parti meclis üyesi Sefer Kocabaş Gurup başkan vekilimizin anlattığı ve yasada yazılı olan kurallara tüm meclis üyeleri uyacak dedi. 

Kocabaş konuşmasını şu şekilde tamamladı; Halk CHP..meclis üyelerini mecliste haklarını savunsun diye gönderdi.Meclisi  terk etmeleri için değil diyerek yapılan davranışa tepki gösterdi.
CHP.meclis üyeleri salonun terk ettikten sonra Mehmet Altuntaş yeniden söz alarak şunları   söyledi “ Ercihan Ekşi gibi tecrübeli bir  siyasetçinin böyle yapmasını yadırgadım dedi.
AK Parti meclis üyeleri 16 maddede uluşan ve çoğunluğunun spor ile ilgili olan önerileri kendi oyları ile meclisten geçirdi.
Cuma günü yapılması gereken meclis toplantısının da  CHP.nin haberi olmadan iptal edilmesi de sıkıntıya sebep oldu.

Kaynak:Zeytinburnu Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34