banner32

CHP.İstanbul Times'ın Nevin Aksoy ile yaptığı görüşmeyi basına servis etti

İstanbul Times Gazetesinin İlçeler Konuşuyor Kapsamında yaptığı çekimler de Zeytinburnu Sümer Mahallesi'de yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları için samimi bir şekilde yaşadıklarını yetkililere haykıran emekli Nevin Aksoy'un konuşması CHP.Zeytinburnu İlçe örgütünce yapılan basın toplantısından sonra CD.olarak basın mensuplarına dağıtıldı.. İşte o samimi yakarış...

 Nevin Aksoy 600 lira maaş alan bir emekli 

3
Eylül 2012 de yapılan Zeytinburnu Belediye meclis toplantısının bitinminde Belediye Başkanı Murat Aydın ve CHP.meclis üyesi İlkay Biber arasında yaşanan tatsız gerginlikte kilit rol oynayan Sümer Mahallesi sakini emekli Nevin Aksoy ve halkın konuşmalarını yerinde dinlemek üzere mahalleye gidelim mi teklifini Murat Aydın'a yapan İlkay Biber Başkanın sert tepkisine neden olmuştu.

Bunun sonucunda CHP.meclis grubu 5 Eylül 2012 de yapılan Eylül ayı II.birleşimini terk ederek meclsi saygınlığını kaybetmiştir dedi.

Ak Parti meclis üyeleri  7 Eylül Cuma günü yapılamsı gereken meclis toplantısının yapılmayacağını ifade etmeleri CHP.grup başkan vekili Ercihan Ekşinin tepkisini çekmişti. 

İşte meclis toplantısın başladığı saatte CHP'li kalabalık grup kendi grup toplantı salounda geniş katılımlı bir nasın açıklmasaı yaparak yaşanan olaylara sert tepki göstererek Kenstel deönüşüm konusunda halkın yanında yer alacaklarını söyledi.

Basın mensuplarını www.istanbultimes.com.tr ve www.zeytinburnutimes.com da yayınlanan halk konuşuyor kısmında sammi bir şekilde duygularını ortaya döken emekli Nevin Aksoy 'un video konuşmasını CD.ye kaydeden CHP.ilçe  başkanı Metin Doğan Meclis üyelerine basın eçıklaması ile birlikte bu CD.den de birer tane verdi. 

İşte İstanbul Times'ın gündem yaratan çekiminden Nevin Aksoy'un konuşması az sonra yayında olacaktır.


Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34