banner32

Kurt Ailesi Anne ve Babaları İçin Sokak İftarı Verdi

Eğitimci Müzeyyen Kurt ve ailesi merhum babaları Osman ve Anneleri Müzeyyen Kurt’un ruhuna hediye edilmek üzere kendi adları ile yaptırdıkları caminin önünde yüzlerce mahalle halkına sokak iftarı verdiler.

Kurt Ailesi Anne ve Babaları İçin Sokak İftarı Verdi
 Eski çocukluk arkadaşları iftar’da bir araya geldi

Samimi bir ortamda yapılan sokak iftarında işleri gereği başka mahallere ve ilçelere taşınan Merhum Osman ve Merhume Müzeyyen Kurt’un bütün evlatları verdikleri sokak iftarı nedeni ile hem ailece hem de eski çocukluk arkadaşları ile iftar sorasında bir araya geldi.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi/ Mehmet Osmanoğlu 

Aile Adına İstanbul Times Mikrofonlarına kısa bir konuşma yapan Müzeyyen Kurt Şunları söyledi

Bireysel olarak sokak iftarı için organizasyon yapmak kolay değil. Biz kardeşler bu iftarı kapalı bir mekanda  da verebilirdik. Amacımız merhum babamız ve merhume annemizin kendi isimleri ile yaptırdıkları caminin önünde  eskimeyen komşularımız ile doğup büyüdüğümüz sokakta yapmanın anlamlı olacağını düşündük.

Bugün aramızda çok değerli arkadaşlarım ve dostlarım var bizi kırmayıp iftar davetimize icabet eden, Yeşiltepe Mahalle Muhtarı Nadiye Polat’a, Ak Parti Zeytinburnu İlçe yönetim kurulu üyesi Oğuzhan Kuyumcu’ya,
Ak Parti Sümer Mahalle Başkanı  Adem Hepcan’a, Ak Parti İstanbul İl kadın kolları ve Geleceğim Zeytinburnu Platformu Yönetim Kurulu üyesi Asuman Sula Durmuşoğlu’na, Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi Yönetim Kurulu Üyeleri, Ayşegül Tarancı, Ceyhan Gül, Firdevs Özemdir, Abay Orta Okulu eski müdürü Sevim Akbay’a ,Fatma Özkanlı’ya, Aliye Öztürk’e, Seviye Aşır’a, ve burada isimlerini sayamadığım bütün arkadaş ve dostlarımıza gazeteniz aracılığı ile teşekkür ederim
” dedi.

İstanbul Times Yayın Grubu olarak bizde Merhum Osman Kurt ve Merhume Müzeyyen Kurt’a Allah’tan bir kez daha rahmet diler evlatları tarafından verilen iftarda elde edilecek sevapların merhum ve merhume'nin ruhlarına hediye edilmesinin yaratıcı tarafından kabul olmasını niyaz ederiz.


Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34