banner32

Zeytinburnu’nda 8 Yeni Projenin İnşası Hızla Devam Ediyor

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçenin ihtiyaçlarına ve imajına yönelik olarak başlattığı 8 yeni projenin inşası hızla yükselmeye devam ediyor.

Zeytinburnu’nda 8 Yeni Projenin İnşası Hızla Devam Ediyor

Zeytinburnu Belediyesi’nin ilçedeki imar çalışmaları hızla devam ediyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda, Zeytinburnu’nun ihtiyaçlarına yönelik olarak başlatılan 8 yeni projenin inşaat çalışmaları devam ediyor. Zeytinburnu Millet Bahçesi’nin hizmete açılmasıyla birlikte bu alan içerisinde temelleri atılan Millet Camii, depreme dayanıksız olduğu için yıkılan ve yenisinin yapımına başlanan Konyalı Camii inşaatları devam ederken, ilçe sınırları içerisinde; Spor Merkezi, Çok Amaçlı Etkinlik Salonu, Telsiz Mahallesi Semt Konağı, Kazlıçeşme Müze Kafe, Kapalı Pazar Yeri ve Otopark inşaatları da hızla yükseliyor. Bunların yanı sıra yangında hasar gören Merkezefendi Tarihi Fırın’ın restorasyonunda da sona gelindi.

SOKAK VE CADDELER YENİLENMEYE DEVAM EDİYOR

Aynı zamanda ilçe genelindeki alt yapı ve üst yapı çalışmalarını da sürdüren Zeytinburnu Belediyesi, halihazırda; Maltepe Mahallesi 324 Sokak Kesişimli Yeni İmar Yolu’nda parklanma alanı taş imalatı, Seyitnizam Mahallesi Esad Ağa Sokak’ta kaldırım, otopark cebi ve Biruni Üniversitesi çevresinde yağmur suyu tahliye imalatına devam ediyor. İlçedeki sokakların da üst yapı çalışmalarını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi; Gökalp Mahallesi 51 Sokak, Seyitnizam Mahallesi Balıklı Çırpıcı Yolu Sokak, Beştelsiz Mahallesi 130 ve 129 Sokak, Kazlıçeşme Mahallesi 245 Sokak ile Cinoğlu Sokak’ta yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34