banner32

Yaz tatili bitti ders zili çaldı

2018- 2019 Eğitim- Öğretim yılı için ilk ders zili bugün çaldı. Milyonlarca öğrenci ve öğretmenin ders başı yaptığı eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 18 Ocak'ta sona erecek. Öğrenciler yıl sonu karnelerini ise 14 Haziran’da alacak.

Yaz tatili bitti ders zili çaldı
 Yaz tatili bitti okullarda ders zili yeniden çalmaya başladı

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Zeytinburnu'nda da ders zili çaldı. Yeni eğitim-öğretim döneminin ilk gününde Zeytinburnu Şehit Ömer Cankatar ilkokulunda başlayan açılış törenine Zeytinburnu belediye Başkanı Murat Aydın, ilçe milli eğitim dürü Ali Yeşilyurt,Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş kurulu başkanı Atıf Ala ile çok sayıda öğretmen, öğrenci ve veli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ai Yeşilyurt, öğrencilere milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un selamlarını iletti.

Ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın ise 90'lı yıllardan itibaren Zeytinburnu'nda eğitim konusunda mesafeler katedildiğini ifade etti.

Başkan Aydın Ak Parti’den önce sınıfların 90 ve 100 kişi civarında olduğunu şu an ise sınıflarda ki öğrenci sayısının 30' ar kişi olduğunu söyledi.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34