banner32

İstanbul’un en genç Kadın Muhtarı GÜNDEM’in konuğu oldu

Zeytinburnu ilçesinin en büyük nüfusuna sahip mahallesi olan Telsiz’in Muhtarı Eda Nur Menteş 22 yaşında iken Muhtar olmaya karar verdi . Dört aylık bir çalışma ile rakiplerini geride bırakarak 27 bin seçmeni olan Mahalleden 7 bin 500’e yakın oy alarak muhtar oldu.

İstanbul’un en genç Kadın Muhtarı GÜNDEM’in konuğu oldu
İstanbul’un En genç kadın Muhtar GÜNDEM’İN konuğu oldu

Gazeteci yazar Hüseyin Çetiner’in hazırlayıp sunduğu Gündem programının konuğu 16 Milyon’a yakın insanın yaşadığı ve 961 mahallenin olduğu İstanbul’da 139 kadın muhtarın içinde en geç yaşa sahip olan Eda Nur  Menteş 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçiminde ipi göğüsleyerek muhtarlık  koltuğuna oturdu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner 

Çetiner, Zeytinburnu ilçesinin 13 Mahalle Muhtarı ile program yapacak …

Telsiz Mahallesi Muhtarı Eda Nur Menteş yapılan röportaj da seçim sürecini, seçimden sonra yaşadıklarını,seçim gününü ve yaşadığı bir çok konu hakkında Gündem programına içini döktü.

 Yirmi sene Zeytinburnu Belediye başkanı olarak görev yapan Murat  Aydın’ın seçim öncesi kendisine önemli bilgiler verdiğini ve seçimi kazanmasının ertesi günü yani 1 Nisan 2019’da Murat Aydın’ın kendi evine gelerek çayını içip başarılar dilediğini söyledi.

Haberin altındaki video da röportajı izleyebilirsiniz…

İşte video linki :

https://www.youtube.com/watch?v=ClbEH6WehJs

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34