banner32

Bilgi Evleri Yazarlarla Gençleri Buluşturuyor

Bilgi Evlerinin, Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil'in aynı adlı eserinden yola çıkarak gerçekleştirmeye başladığı “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri” söyleşisine yaklaşık 100 öğrenci katıldı. ZKS’de gerçekleştirilen söyleşiye; Sevgi Öyküleri, Deyimler ve Öyküler, Bir Gül Demeti, Şifa Öyküleri gibi kitaplarından ve televizyon programlarından tanınan yazar Selim Gündüzalp konuk oldu.

Bilgi Evleri Yazarlarla Gençleri Buluşturuyor
Yazar Selim Gündüzalp; dinleyicilerinin hem bedenen, hem de ruhen gelişim çağlarında oluşlarını göz önüne alarak; sevgi, arkadaşlık, dostluk gibi insan ilişkilerinde manevi açıdan büyük önem taşıyan kavramlar hakkında bilgiler verdikten sonra çocuklar için çok önemli tavsiyelerde bulundu. Kendi yaşamından çok özel hatıra ve örneklerle de sohbetini genişleten yazar, konuşmasını çocuklardan gelen sorularla devam ettirdi.

Bir öğrencinin; “Ne zaman yazmaya başladınız?” sorusunu yazar Gündüzalp, 1967 yılında ortaokul öğrencisiyken ilk şiir denemelerini yazmaya başladığını ifade etti. Çok renkli bir kişiliğe sahip olan Gündüzalp, on yıl kadar profesyonel basketbol oyunculuğu geçmişinin olduğunu ve sporu çok sevdiğini dile getirdi. Yazar Gündüzalp, yazmış olduğu eserlerin içeriğinden bahsederek kitaplarında yer alan hikâyelerini ve hatıralarını da paylaştı.

Gündüzalp konuşmasının sonunda, böyle bir organizasyona imza attıkları için öncelikle Belediye Başkanı Murat Aydın’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çocukların da çok eğlendiği neşeli ve keyifli bir sohbetin ardından kendisiyle toplu fotoğraf çektirmek isteyen öğrencileri kırmadı ve onlarla birlikte objektiflere poz verdi.

Bilgi Evleri; çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle katkıda bulunmak amacıyla, değerler eğitimi çerçevesinde, milli ve manevi yönlerden kendilerini geliştirebilecekleri fırsatların kapısını her ay bir birinden değerli konu ve konuklarla açmaya devam edecek. Öğrenciler bu projeyle kitaplarını okudukları yazarları daha yakından tanıyarak onların tecrübe ve tavsiyelerinden istifade etme imkânı bulacaklar.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin; okuyan, düşünen, düşündüğünü ifade edebilen ve eleştirel bakış açısı
kazanmasını hedefleyen projenin Aralık ayındaki konuğu Melek Çe, konusu ise ‘Kitapların Hayatımızdaki Yeri’ olacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34