banner32

Gençlerle Baş Başa Sohbetleri'

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, yeni projelerinden biri olan “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri” söyleşisinin ilkini; yazar Selim Gündüzalp ile gerçekleştirdi. Bilgi Evleri’nin, Ord. Prof. Dr. Ali Fuat Başgil'in aynı adlı eserinden yola çıkarak Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi’nde (ZKS) gerçekleştirdiği “Gençlerle Baş Başa Sohbetleri” etkinliğine yaklaşık 100 öğrenci katıldı.

Gençlerle Baş Başa Sohbetleri'
Sevgi Öyküleri, Deyimler ve Öyküler, Bir Gül Demeti, Şifa Öyküleri gibi kitapları ve televizyon programlarıyla tanınan yazar Selim Gündüzalp; sevgi, arkadaşlık ve dostluk gibi kavramlar hakkında bilgiler verdikten sonra çocuklar için çok önemli tavsiyelerde bulundu. Kendi yaşamından çok özel hatıra ve örneklerle de sohbetini genişleten yazar, konuşmasını çocuklardan gelen sorularla devam ettirdi. Bir öğrencinin; “Ne zaman yazmaya başladınız?” sorusunu yazar Gündüzalp, 1967 yılında ortaokul öğrencisiyken ilk şiir denemelerini yazmaya başladığını ifade etti. Çok renkli bir kişiliğe sahip olan Gündüzalp, on yıl kadar profesyonel basketbol oyunculuğu geçmişinin olduğunu ve sporu çok sevdiğini dile getirdi.

Yazar Gündüzalp, yazmış olduğu eserlerin içeriğinden bahsederek kitaplarında yer alan hikâyelerini ve hatıralarını da paylaştı. Gündüzalp konuşmasının sonunda, böyle bir organizasyona imza attıkları için öncelikle Belediye Başkanı Murat Aydın’a ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çocukların da çok eğlendiği neşeli ve keyifli bir sohbetin ardından kendisiyle toplu fotoğraf çektirmek isteyen öğrencileri kırmadı ve onlarla birlikte objektiflere poz verdi.
Çocuklarımızın ve gençlerimizin; okuyan, düşünen, düşündüğünü ifade edebilen ve eleştirel bakış açısı kazanmasını hedefleyen projenin Aralık ayındaki konuğu Melek Çe, konusu ise ‘Kitapların Hayatımızdaki Yeri’ olacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

banner14

banner34