banner32

Ak Parti bu haftada Egeköy ve Afgan derneklerini ziyaret etti

Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver ve yönetim kurulu üyeleri dernek ziyaretlerine devam ediyor.

Ak Parti bu haftada Egeköy ve Afgan derneklerini ziyaret etti
 Ak Parti Zeytinburnu dernek ziyaretleri devam ediyor 

Bu haftaki ilk dernek ziyareti Giresun İli Çanakçı ilçesi Egeköy Derneği oldu. Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanıBahattin Ünver,Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın ve İlçe bakan yardımcıları Hüseyin Emre Aslan,Yıldırım Emen,Metin Develi ,ilçe yönetim kurulu üyeleri Ahmet Kaya,Ömer Yıldız,Erdoğan Durmaz ve Cüneyt Tezcan katıldı.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi / Özel Haber

Açılış konuşmasını aynı zamanda Ak Parti ilçe yönetim kurulu üyesi de olan dernek başkanı Fatih Aydoğan yaptı.Aydoğan kendilerine yaptıkları ziyaretten dolayı Belediye başkanı Murat Aydın’a ve Bahattin Ünver’e teşekkür etti.

Daha sonra Bahattin Ünver ilçelerindeki dernek,vakıf ve sivil toplum kuruluşlarına ziyaretler yaparak ilçe ile alakalı fikir alışverişinde bulunduklarını ifade etti. Ünverkendilerini samimi ve heyecanlı bir şekilde karşılayan dernek üyelerine teşekkür ettikten sonra gelecek vaad eden  genç dernek başkanlarına sahip çıkmalarını istedi.

Son sözü alan Murat Aydın’da kendilerini içten karşılayan hemşehrilerine teşekkür etikten sonra bir araya gelmişken sizlerin soracağı sorular var ise cevap vermeye çalışayım dedi.

Bir vatandaş kentsel dönüşüm konusunda Zeytinburnu’nun ne aşamada olduğunu sorması üzerine başkan Aydın bu konu çok geniş bir sürede konuşulacak bir mevzudur. Ama ben özet olarak cevap vermeye çalışayım diyerek şunları söyledi.” İstanbul’da ilk kentsel dönüşümü başlatan ilçe biziz.Bunu yaparken de ne TOKİ’nin, ne KİPTAŞ’ın nede Zeytinburnu belediyesinin cebinde bir kuruş para çıkmadı.

Burada yaptığımız 1250 konut’u örnek olarak yaptık ki vatandaş benim dairem 100 bin lira etmiyorken yeşil alan,park ve çevre düzeni olan bir daire 300 bin lira ediyor  o halde bizde komşularımızla birleşip daha sağlıklı konutlar yapalım desin istedik. Müteahitler vatandaşı bir araya getirip depreme dayanıklı konutlar yapacağını ifade ederse devlet olarak onlara sunacağımız çok avantajlar var dedi.

Daha sonra ikinci dernek ziyareti olan Afgan Türkleri derneğine geçen Belediye başkanı Murat Aydın ,Bahattin Ünver ve Ak partili heyeti kapıda karşılayan Afgan Türkleri dernek başkanı Hüsemeddin Sabri ve yönetim kurulu üyeleri misafirlerini samimi bir ortam da karşıladılar.

Dernek başkanı Hüsameddin Sabri yaptığı konuşma da 20 yıldır tanıdığı  Ak Partri Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver ve kendilerine sürpriz yapıp ziyarete katılan belediye balkanı Murat Aydın’a teşekkür etti.Dernek başkanı amaçlarının kendilerine daha büyük ve geniş bir yer satın almak istediklerini ifade ederek bu konuda Ünver ve Aydın’dan destek istedi.

Bahattin Ünver de burada yaptığı konuşma ile Afgan kardeşlerim güzel bir seçim yaparak kendi derneklerine Hüsemeddin Sabri kardeşim gibi çalışkan birini başkan seçmişler.Dernek Başkanı ile yirmi yıldır tanışırız.telefonum kendisinde var her ne zaman  bir ihtiyaçları olursa yardım etmeye hazırım dedi.

Murat Aydın’da yaptığı konuşma da kendisini en şanslı belediye başkanı olarak gördüğünü ifade ederek ilçemiz çok geniş bir coğrafyada yaşanan insanların göç etmesi ile kurulmuştur. Ülkemizin 81 vilayetinde vatandaşlarımız olduğu gibi Doğru Türkistan,Rumeli,Afganistan gibi yerlerden gelip burayı yurt edinen çok sayıda insanımıza hizmet etmek bana mutluluk veriyor dedi.

Ziyaretler hatıra fotoğraflarının çekilmesi ile son buldu.

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34