banner32

Kurbanlık piyasası hareketlendi

İstanbul'un bir çok ilçesi kurbanlık konusunda hareketli...İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) kurbanlık alanlarını gezdi...

Kurbanlık piyasası hareketlendi
Kurban ibadettir

Kurban bayramına sayılı günler kala kurban ibadetini,yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlıkların satıldığı pazarlara akın etti.

İstanbul Times Haber Merkezi / Özel Haber

Küçükbaş kurbanlıkların 600 Tl ile 950 TL arasında alıcı bulduğu gözlenirken büyükbaş hissesinin ise 500 ile 1000 lira arasında değiştiği görüldü.

Kurbanlıkların satıldığı yerleri gezen İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) bu konuda da haksızlıkların olduğunu göz önüne serdi.

Adının açıklanmasını istemeyen bir kurbanlık satıcısı şunları söyledi.” İstanbul Büyükşehir Belediyesi Asya kıtasından Avrupa kıtasına kurbanlık geçişine izin vermeyeceğini söylemesine rağmen bir çok kişi kıs bir süre önce bir yolunu bularak çok sayıda kurbanlık havyanı Avrupa kıtasına geçirildiğini iddia etti.

Aynı şahıs kendileri ile birlikte bundan altı 6 önce bazı hayvan satıcılarının da bu yasaktan etkilenmemek adına Trakya’da yer tutarak aylardır ailesinden uzak bir çok ek masrafa katlandıklarını ifade ettiler.

Torpil bulan insanların ise kendilerinin ödediği bedelleri ödemedikleri için piyasada haksız bir rekabet olduğunu iddia ettiler.


Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34