banner32

Yeni bir hizmet şubesi: “Veliefendi bilgi evi” açılıyor !

Zeytinburnu Belediyesi, unutulmaya yüz tutmuş geleneksel mimarî ile modern mimarinin sentezlenmesiyle daha geniş ve ferah olarak inşa edilen “Veliefendi Bilgi Evi”ni, 19 Aralık Çarşamba günü Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in katılımıyla gerçekleştirilecek törenle hizmete açacak.

Yeni bir hizmet şubesi: “Veliefendi bilgi evi” açılıyor !
2005 yılında ilk kez Zeytinburnu Belediyesi tarafından hizmete açılan ve Türkiye’ye model olan Bilgi Evleri, şubelerinin yedincisini Veliefendi mahallesinde açmak için son hazırlıklarını yapıyor.

Zeytinbunru Times Haber Merkezi

Gençlerin okul ve evlerinden sonra eğitim, kültür ve sosyal destek alabilecekleri üçüncü bir mekân olarak düşünülen Bilgi Evleri, üyelerini hedeflerine ulaşmasında etkili olacak maddi ve manevi değerlere sahip kılmak, okullarda eksik kalan yönlerini takviye etmek, onlara hayat boyu lazım olacak becerileri kazandırmak ve onların milli, ahlaki, kültürel değerlere bağlı; sorumluluk bilinci gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için yapılan yeni hizmet binasını açmanın heyecanını yaşıyor.
 
Pedagojik açıdan yeterli altyapısının yanı sıra modern ve yüksek mimarisiyle gözleri kamaştıran Veliefendi Bilgi Evi; konferans, sinema ve tiyatro hizmetlerinin verileceği çok amaçlı salonu, kütüphanesi ve sessiz okuma salonu, spor salonu, resim atölyesi, kulüp odaları, satranç sınıfı, ilköğretim ve lise öğrencilerinin ayrı olarak yararlanabileceği etüd ve bilgisayar salonları gibi birçok faaliyet alanını içine alan donanımlı yapısının yanında engelliler için tasarlanmış olanaklarıyla da yediden yetmişe herkese hizmet verecek. Belediye Başkanı Murat Aydın, Veliefendi Bilgi Evi’nin açılışıyla ilgili olarak; “Milletlerin geleceklerini garanti altına alması; yetiştirdikleri nesillerin eğitim ve öğretimine gereken önemi vermesi ve onlara çağın gereklerine uygun güvenli ve sıcak bir ortam sağlamasıyla mümkündür.  

Dolayısıyla biz de Zeytinburnu Belediyesi olarak Bilgi Evleri projesini, her geçen gün geliştirip, geleceğimiz olan genç kuşaklara kendilerini daha iyi ifade etme fırsatı sunmayı hedefliyoruz. Bu vesiyle 19 Aralık Çarşamba günü saat 14.30’da Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer’in katılımıyla gerçekleştireceğimiz Veliefendi Bilgi Evi’nin açılışına tüm halkımızı davet ediyoruz.” dedi.
 

Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34