banner32

İBB.Çalışıyoır

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan KİPTAŞ'ın yaptığı Sahil Park evlerinin teslimine başlandığı bu günlerde Bozkurt perdeciler çarşısındaki yol genişletme çalışmaları için İBB ekipleri yoğun bir çalışmanın içine girdiler...

İBB.Çalışıyoır
Bu kadar konut bu yoğunluğu kaldıracak mı ?

KİPTAŞ'ın müdürü İsmet Yıldırım Sahil Park'ın temeli atıldığı zaman burada da trafiği rahatlatlatmak için Topkapı Merkezevlerinde olduğu gibi yer altında yol yapacaklarını ifade etmişti. 

Zeytinburnu Times Haber Merkezi

Yapılan yol genişmele çalışması binalarda yaşam başlayınca yine yeyerli olmayacak.

KİPTAŞ'ın, İBB.nin ve Zeytinburnu belediyesinin bu konuda nasıl kesin bir çözüm bulacağı merak ediliyor. Gazetemize açıklama yapan bazı esnaflar şunları söyledi" Marmara Forum,Sahil Park,The Veliefendi,Real İstanbul konutlarına bu kadar yüksek imar verilmesinden dolayı mevcut yolların trafiği kaldırmayacağını herkes bilir ama rant uğruna yaşadığımız yerleri yaşanmaz hale getiriyoruz dedi.

İBB ve ilçe belediyesinin özel sektöre bu kadar yoğun imar vermeyeceğini ama söz konusu inşaatı yapan KİPTAŞ'ın İBB iştşiraki olması yoğun imarı da beraberinde getirdiği iddiları halk içinde konuşuluyor.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34