banner32

Numan Kurtulmuş Arısoy için Doğululardan oy istedi

Ak Parti Genel başkan vekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş eski çalışma arkadaşı Ak Parti Zeytinburnu Belediye başkan adayı Av. Ömer Arısoy için Zeytinburnu ilçesinde ikamet eden Doğu ve Güneydoğulu seçmenden oy istedi.

Numan Kurtulmuş Arısoy için Doğululardan oy istedi
İlk Konuşma ilçe başkanı Delibalta’dan 

Zeytinburnu Kazlıçeşme Kültür Merkezi Akdeniz Salonunu hınca hınç dolduran Doğu ve Güneydoğulu STK  temsilcilerine ilk selamlama konuşmasını Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı A. Selami Delibalta yaptı.

Delibalta konuşmasında özetle şunları söyledi ”Hepinizin bildiği gibi ülke olarak 31 Mart 2019’ da Mahalle idareler seçimi için sandık başına gideceğiz.  Her seçim elbette ki çok önemli ama bu seçimin sonucu bir çok açıdan partimiz için çok önemli. Çünkü Cumhurbaşkanlığı sisteminin ilk seçimi. Ak Parti İstanbul ,ile bütünleşmiş bir parti. İstanbul ‘da yaşanacak herhangi bir sorun  genel başkanımızı sıkıntıya sokar. Partimizin sıkıntı yaşamaması için 31 Mart’a kadar hepimiz akıtmamız gereken terimizi akıtmalıyız” dedi.

Daha sonra Zeytinburnu adayı Av.Ömer Arısoy kısa bir selamlama konuşması yaparak Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderlerine teşekkür etti. Arısoy Prof.Dr. Ak Parti Genel başkan vekili Numan Kurtulmuş’un bu desteğinin kendisi için çok önemli olduğunu ifade ederek kendisine teşekkür etti.

Kurtulmuş 1 saatten fazla konuştu

Artık Cumhurbaşkanının kapalı kapılar ardında seçileceği birtakım seçkin çevrelerin Cumhurbaşkanı adaylarını belirleyeceği devirler geride kaldı.

Sadece Cumhurbaşkanını seçmek değil, millet sandıktan aynı gece Cumhurbaşkanlığı yönetimin sisteminin hükümetini de çıkardı.

İlk Cumhurbaşkanı olarak aramızdan birisini, bizden birisini, milletten birisini Recep Tayyip Erdoğan'ı ürkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı yaptı.

İçinde yaşadığımız için belki bu reformun ne önem arz ettiğini pek bilemiyor olabiliriz. Ama tarih yazıldığı zaman Türkiye'de Cumhuriyet tarihi boyunca siyasetteki en önemli reformlarından birisinin Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemi olduğu yazılacaktır. Çünkü bu aziz millet geçtiğimizde dönemlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde neler çekmiştir neler."

Yerel seçimlerin Cumhurbaşkanlığı yönetim sisteminin ilk yerel seçimi olduğunu anımsatan Kurtulmuş, seçimin Türkiye'nin hangi istikamette yürüyeceğinin de göstergesi olacağını söyledi. Seçimlerde milletin, yeni Türkiye istikametinde yürüyeceğini, sandıklardan AK Parti'yi açık ara birinci çıkaracağını kaydeden Kurtulmuş, Türkiye ve bulunduğu coğrafyada oynanan oyunlara dikkati çekerek, Müslüman halkların yaşadığı ülkelerin paramparça edildiğini anlattı.

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türkiye'deki ve bu coğrafyadaki Türk, Kürt ve Arap’ı birbirinden ayırt eden ne var? Allahımız bir, kıblemiz bir, Peygamberimiz bir, inançlarımız birdir. Halaylarımız, türkülerimiz, yasımız, taziyemiz, toprağımız, bayrağımız, vatanımız bir. Her şeyimiz bir. Bizi ayıran hiçbir şey yok.

Bizi ayıran emperyalist projenin maşaları, bu maşaların ortaya koyduğu oyunlardır. Farklıklarımız olabilir. Mesela ana dillerimiz faklı olabilir. Ben Türkçe konuşuyorum. Türk anne babadan olduğum için. Kiminiz Arapça kiminiz Kürtçe konuşabilirsiniz. Biz, ana dillerinin ana sütü kadar helal olduğuna inanırız. Herkes kendisinin ana dilinde konuşur, herkes kendi kültürünü geliştirebilir. Ancak, bu kadar birliğin içerisinde ana dillerimizdeki farklılıkları hiç kimse ayrılık vesilesi haline getirmemelidir.

Bu oyunu bozacak olan ülke Türkiye'dir. Türkiye'nin güçlü olması, kardeşliğini, birliğini ve beraberliğini ortaya koyması lazım."

31 Mart'ta belediye meclis üyelerinin seçiminin de çok önemli olduğunu belirten Kurtulmuş, "Bu seçimde adayımız belli. Şimdi önümüzde bir süreç daha var. İnşallah belediye meclis üyesi adaylarımızı da tespit edeceğiz. Burada sizlerden ricam Zeytinburnu'nda temsil gücü yüksek, farklı bölgesel grupları, farklı meslekleri temsil eden arkadaşlarımız, kadınlardan, gençlerden ve engelli kardeşlerimizden dostlarımızı bu listeye koyarak Zeytinburnu'nda herkese ulaşabileceğimiz meclis üyesi listesi yapacağız. 'Benim arkadaşım, tanıdığım, komşum, mahallemden.' yok. Milletin tanıdığı, milletin dostu, milletin önüne düşecek belediye meclis üyesi adaylarıyla yolumuza gideceğiz.

Çok iyi sonuç alacağız. Bunun için bir süreç devam ediyor." değerlendirmesini yaptı.Konuşmasında Türkiye'nin yaşadığı sıkıntıları anlatan Kurtulmuş, 17/25 Aralık, Gezi Parkı, 15 Temmuz darbe girişimi, ve kur oyunu gibi süreçlerden milletin desteğiyle çıktıklarını söyledi.

Kurtulmuş Belediye başkanlarımız İmar konusunda adaletli olacak, halkın işlerini yapmada adaletli olacak. Zengine farklı fakire farklı bir yaklaşımın içinde olmayacaktır dedi.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34