banner32

Başkanla akşam çayı Seyitnizam’daydı

Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın 14 yıldır devam ettirdiği başkanla akşam çayı programının bu akşamki durağı Seyitnizam mahallesi idi.

Başkanla akşam çayı Seyitnizam’daydı
Kültür Müdürü Mustafa Adyın’ın yaptığı sununla başlayan programın ilk konuşmacısı mahalle muhtarı Ömer Algül oldu.

Zeytinburnu Times Haber Merkezi 
 
Muhtar Algül başkanın 14 yıldır devam ettirdiği başkanla akşam çayı programlarını önemsediğini ifade ederek başkanımıza ulaşma sıkıntımız yok ama başkanımızın sık sık halkımız ile iç içe olmasını diliyoruz dedi.
 
İkinci selamlama konuşmasını da Ak Parti Zeytinburnu ilçe başkanı Bahattin Ünver yaptı. Ünver halka hesap verme geleneğinin başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan bir süreç olduğunu ifade ederek Ak Partili belediyelerin tümü ismi böyle olmazsa da bir şekilde hizmet ettikleri halka hesap veriyorlar dedi.
 
Murat Aydın Umre dönüşü yaptığı ilk başkanla akşam çayı programında oldukça keyifliydi.
Yardımcıları M.Zafer Alsaç,Gökhan Kasap,İlyaz Saka,Av.Ömer Arısoy başta olmak üzere tüm birim müdürleri hazır bulundu.
 
Başkan yirmi sene önce ilk kez mikrofon ile vatandaşa burada hitap etmiş
 
Zeytinburnu Belediye başkanı Murat Aydın burada yaptığı açılış konuşmasında yirmi sene önce yaşamış olduğunu bir ansısını anlattı.
 
Başkan 1990 veya 1991 de ilk kez mikrofon ile konuşmaya bugün program yaptıkları Yaman Cafe’de başladığını söylerken birden siyasete başladığı günleri hatırlayıp duygulandı.
 
Soru kağıtlarında bir gencin başkan bana I phone 5 lazım demesi başkanı güldürdü.

Aynı genç Ak Parti ilçe başkanı Bahattin Ünver’e mademki siz de başkansınız aynı talebim sizin içinde geçerli demesi Ünver’in “Oğlum bende I phone 5 yok sen Murat Amcandan iste “demesi de gülüşmelere neden oldu. 
 
Başkan Aydın her türlü sorunuzu açıklıkla sorabilirsiniz dedi
 
Başkan Aydın vatandaş soru sormadan önce yaptığı açıklamada “ben dahil başkan yardımcılarım ve birim müdürlerimizi şikayet edecekseniz ve isminizin bilinmesini istemiyorsanız sadece sorunuzu sorabilirsiniz” dedi. İsa Muslubaş’ın türküleri ile renklenen programda Kuru,pasta,çay servisi ve kestane servisi geceye ayrı bir renk kattı.
 
Bir vatandaş muhabirimize ben Ak parti’ye hiç oy vermedim ama adamların alçak gönüllü bir şekilde tam kadro olarak mahallemize gelip sorduğumuz her soruya samimi cevaplar vermesi çok hoşuma gidiyor sözü halk dertleri ile hem hal olan idarecileri seviyor dedirtti.
 
Kimler katılmıştı ?
 
Programa Ak Parti Seyitnizam mahalle başkanları Fikret Oğuz ve Zeki Temüş’ün yanı sıra Ak parti ilçe başkan yardımcıları Yıldırım Emen,Metin Develi ,Serkan Akarsu, ilçe yönetim kurulu üyesi Fikret Tuncer ,meclis üyeleri Özcan Doğan,Aydın Çığrıkçı,Kadir Erbasan ,Engin Şen,Cemal Merdan ,ZİYAD başkanı Ayhan Özsoy,Ak Parti gençlik kolları başkanı Sercan Sayılı,Bilgi evleri koordinatörü Veli Koç, Ak Parti eski teşkilat başkanı Mürsel Çırak,a,eski ilçe yönetim kurulu üyesi Nurettin Aydın ,Sümer Mahalle başkanı Ali Çebi,Çırpıcı mahalle başkanı Hurşit Bekaroğlu, merkezefendi mahalle başkanı Ömer Tan,İlhan Taç başta olmak üzere çok sayıda partili ve vatandaş Seyitnizam mahallesi başkanla akşam çayına iştirak etti. Başkan sorulan tüm sorulara samimi ve içten bir şekilde cevaplar verdi.
 
Kaynak :İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner33

Powered by Dailymotion

banner34